БУМ!

Уважаемые Бухгалтеры!

Рады сообщить Вам, что СЕГОДНЯ на рынке бухгалтеров Украины произошло важное событие, и Вы первые, кому мы это сообщаем

 

Подробнее ...
Продукты компании 1С

Уважаемые пользователи и клиенты нашей компании сообщаем Вам, что программные продукты от компании 1С теперь доступны и Вам.  

Подробнее ...
Вопросы и ответы от ГНИ 23.01.2014

На питання платників податків, які надійшли в телефонному режимі «гаряча лінія» відповідає начальник управління обслуговування платників податків ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Оводюк О.Г.

Питання: Якщо приватний підприємець здійснює діяльність не за місцем своєї реєстрації, чи можливо відправити звітність по єдиному внеску на загальнообов’язкове державне соціальне

страхування поштою.

Відповідь: Відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.13 №454 звіт до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем взяття на облік в органах доходів і зборів в один із таких способів:

-засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством;

-на паперових носіях, завірених підписом керівника страхувальника та скріплених печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;

-на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не більше п'яти. Звіт, надісланий поштою, не вважається поданим.

Рекомендуємо надавати страхувальником звітність в електронній формі з використанням спеціалізованого програмного забезпечення, актуальні версії якого безкоштовно надаються в органі доходів і зборів за місцем взяття на облік та розміщені на офіційному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України.

Питання: Які зміни у новому році щодо отримання свідоцтва платника єдиного податку?

Відповідь: Законом України від 24.10.13 №657 внесено зміни до Податкового кодексу України. Так, з 01.01.14р. свідоцтво платника єдиного податку скасовано як для фізичних так ф юридичних осіб. Набути статусу платника єдиного податку можна на етапі державної реєстрації суб’єкта господарювання. А факт його набуття підтверджує не Свідоцтво, а запис у Реєстрі платників податків, про що свідчить витяг із нього.

 

 

Увага, для платників податків - «гаряча лінія» !

29.01.2014 року з 15:00 до 16:00 години буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Шведчиковою О. В. на тему: «Податкова знижка».

Кабмін визначив перелік товарів, експорт/імпорт котрих підлягає ліцензуванню

Постановою від 25.12.2013 р. № 950 Кабмін затвердив перелік товарів, експорт/імпорт котрих підлягає ліцензуванню, і відповідних квот на 2014 рік.

Крім того, даною постановою встановлений термін дії відповідних ліцензій на експорт/імпорт, які були видані у 2013 році. Такі ліцензії діятимуть до 1 березня 2014 року, якщо інше не передбачено міжнародними договорами.

Вказана постанова вступила в силу 1 січня 2014 року.

У період подачі річної звітності сервісні центри Міндоходів

працюватимуть до „останнього відвідувача”

Міністр доходів і зборів Олександр Клименко доручив керівникам Головних управлінь Міндоходів у регіонах створити максимально зручні умови для подання податкової звітності платниками через Центри обслуговування платників податків.

Як відомо, у перші два місяці року платникам потрібно подавати звітність як за попередній звітний місяць, так і за рік з окремих видів податків. Крім того, триває й компанія з декларування доходів громадян, отриманих протягом 2013 року. Саме тому у цей період різко зростає кількість відвідувачів Центрів обслуговування платників.

Для уникнення зайвого ажіотажу, черг та незручностей на період подачі звітності Центри обслуговування платників працюватимуть у посиленому режимі за принципом „до останнього відвідувача”.

Також за дорученням Міністра будуть створені додаткові місця для реєстрації податкової звітності та всі умови для того, щоб за необхідності забезпечити надання усім бажаючим консультацій та роз’яснень щодо заповнення звітності.

У тих Центрах, де фіксуватиметься занадто велика кількість звітуючих, Олександр Клименко доручив організувати попередній запис відвідувачів на день та час подачі звітності чи отримання ключа цифрового підпису.

„Я хотів би звернутися до платників з проханням вчасно, не відкладаючи на останній день, подати звітність. Це зекономить час як безпосередньо звітуючим, так і фахівцям Міндоходів”, – підкреслив Міністр.

Загалом за 20 днів січня кількість відвідувачів Центрів обслуговування платників склала майже 2 млн., що майже на 350 тис. більше, ніж за весь грудень 2013 року.

Нагадуємо, що платники податків можуть скористатися сервісом електронного декларування. Подача звітності в електронному вигляді позбавляє декларанта необхідності відвідування органів доходів і зборів. Для того, щоб скористатися можливостями сервісу платникам потрібно мати відповідне програмне забезпечення та електронний цифровий підпис, отримати який можна у відділеннях Акредитованого центру сертифікації ключів Міндоходів безкоштовно.

Подав держреєстратору недостовірні відомості – очікуй великі неприємності

Парламент Законом України від 10.10.2013 р. № 642-VII вніс зміни в ряд законодавчих актів, якими передбачив строгу адміністративну та кримінальну відповідальність за окремі господарські проступки.

Серед нововведень звернемо увагу на наступне: тепер встановлена кримінальна відповідальність за підробку документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та підприємців.

Так, внесення в документи, що подаються для держреєстрації юрособи чи підприємця, завідомо недостовірних відомостей, а також навмисне представлення документів, які містять завідомо перекручені дані, держреєстратору, в загальному випадку, караються штрафом від 500 до 1000 ннмдг (а саме від 8500 грн. до 17000 грн.), або арештом терміном від 3 до 6 місяців, або обмеженням волі терміном до 2 років.

Закон від 10.10.2013 № 642-VII вступить в силу з 28 березня 2014 року.

Електронні гроші не для єдинників !

Міністерство економічного розвитку та торгівлі України у своєму листі від 17.09.2013 р. №3112-13/32401-14 повідомило: фізособи – єдинники не можуть здійснювати розрахунків за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) через електронні платіжні системи.

Адже платники єдиного податку мають розраховуватися за відвантажені товари (виконані роботи, надані послуги) суто в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій).

А Інструкцією «Про безготівкові розрахунки в Україні» безготівкові розрахунки визначені як переказ певної суми коштів із рахунків платників на рахунки одержувачів таких коштів, а також перерахування банками за дорученням підприємств і фізосіб коштів, внесених ними готівкою до каси банку або на рахунки одержувачів коштів. Ці розрахунки провадяться банком на підставі розрахункових документів на паперових носіях або в електронному вигляді.

Окрім цього, відомство зазначило, що за використання у своїй діяльності електронних грошей на єдинника чекає сплата єдиного податку за ставкою 15 %.

Суб’єкти господарювання Київського району м. Одеси сплатили понад

93 мільйони гривень податку на додану вартість

Порівняно з аналогічним періодом минулого року надходження податку на додану вартість від платників Київського району м.Одеси зросли на 6,6 млн. грн. та становили у 2013 році – 93,4 млн.грн. Темп роста – 107,6 %.

Державна податкова інспекція у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області вкотре інформує платників, що з першого січня 2014 року спрощено процедуру започаткування бізнесу.

Відтепер зареєструватися платником ПДВ можна і у держреєстратора. Заява про добровільну реєстрацію платником податється держреєстратору як додаток до реєстраційної картки, яка подається для держреєстрації юридичної особи або підприємця.

Виготовлена шляхом сканування електронна копія заяви передається держреєстратором до органів Міндоходів разом відомостями на проведення державної реєстрації. Платники податків, які уклали з відповідним органом Міндоходів договір про визнання електронних документів, можуть подати заяву про добровільну реєстрацію платником ПДВ засобами електронного зв’язку. Запроваджується добровільна реєстрація платником ПДВ за відсутності будь-яких оподатковуваних операцій.

Реєстрація платником ПДВ здійснюватиметься шляхом внесення записів до відповідних державних Реєстрів. Для підтвердження реєстрації платниками ПДВ органи Міндоходів за заявою платника податку будуть безкоштовно видавати виписки з Реєстру платників податку на додану вартість. На веб-порталі Міндоходів буде вільний доступ до даних з Реєстру платників ПДВ .

Крім того, при проведенні перевірок контролюючі органи не мають права вимагати отримання виписки з відповідного Реєстру про взяття платника податків на облік відповідно до вимог Податкового кодексу.

Наповнення бюджету – основне завдання органів Міндоходів

Протягом 2013 року платники Київського району м. Одеси поповнили Зведений бюджет держави майже на 468 млн. грн. До рівня аналогічного періоду 2012 року додаткові надходження склали 56,5 млн. грн., або зросли на 13,7 %.

Державний бюджет отримав 180,9 млн. грн., що на 15,6 млн. грн. перевищує показники 2012 року. Місцеві бюджети поповнилися на суму 286,9 млн. грн. Додаткові збори до Місцевого  бюджету в порівнянні з 2012 роком склали майже 41 млн. грн.

Деякі особливості відображення суми авансового внеску з єдиного податку

при заповненні декларації платника єдиного податку фізичної особи - підприємця

Відповідно до п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та у відсотках до доходу.

Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.

Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2011 № 1688 «Про затвердження форми податкової декларації платника єдиного податку» (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 07.11.2012 № 1159), затверджено податкову декларацію платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця, в якій фінансові показники зазначаються у гривнах.

Отже, оскільки нарахування авансових внесків для фізичних осіб - підприємців - платників єдиного податку першої або другої групи здійснюється контролюючими органами на підставі заяв таких платників, то вищезазначені платники сплачують нарахований контролюючим органом авансовий внесок по єдиному податку в гривнах з копійками, а при заповненні податкової декларації платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця сума авансового внеску проставляється у гривнях, без копійок, з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

Порядок переходу на загальну систему оподаткування за наявності

податкового боргу по сплаті єдиного податку

Податковим кодексом України передбачено, що платники єдиного податку можуть самостійно відмовитися від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів, визначених Податковим кодексом, з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому подано заяву щодо відмови від спрощеної системи оподаткування у зв'язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

Проте у разі, якщо у платника єдиного податку буде податковий борг на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів, він навіть зобов’язаний перейти на загальну систему оподаткування в останній день другого із двох послідовних кварталів. Однак погасити борг усе ж доведеться після анулювання реєстрації платника єдиного податку, тобто на іншій системі оподаткування.

Такі норми передбачено в підпунктах 298.2.2 та 298.2.3 пункту 298.2 статті 298 Податкового кодексу, починаючи з 1 січня 2014 року відповідно до змін, внесених Законом України від 24 жовтня 2013 року № 657-VII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень».

Змінив місце діяльності (прописки) : як бути з РРО ?

У зв’язку зі зміною місцезнаходження та переведенням суб’єкта господарювання до іншого органу Міндоходів здійснюється перереєстрація РРО та книг ОРО.

Для цього необхідно надати наступні документи: заяву про реєстрацію РРО за формою № 1-РРО (№ 1-РРОВ) з позначкою «Перереєстрація»; реєстраційне посвідчення за формою № 3-РРО (№ 3-РРОВ); довідку про опломбування РРО (у разі внесення змін, що потребують пере опломбування касового апарату).

Варто підкреслити, що фіскальний номер не змінюється при перереєстрації РРО та зберігається до дати скасування реєстрації РРО. Суб’єкту господарювання, який змінив місцезнаходження, не потрібно звертатись до органу Міндоходів за місцем розташування господарської одиниці.

Понад 23 мільйони гривень акцизного податку надійшло до бюджету від

платників Київського району м. Одеси

За 12 місяців 2013 року ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області до державного бюджету мобілізовано понад 23,4 млн. грн. акцизного податку, до рівня аналогічного періоду 2012 року додаткові надходження склали 13,8 млн. грн. Планові показники виконані на 122,5 %.

У 2013 році сплачували акцизний податок – 8 суб’єктів господарювання, у т.ч. 7 – юридичні особи, з них платники акцизного податку з імпортованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів – 3; підприємства – виробники алкогольних виробів -2; здійснюють діяльність з торгівлі цінними паперами – 2 суб’єкти господарювання.

Доречи, нагадуємо підприємцям, що розпочинати свій бізнес потрібно з отримання відповідної ліцензії, яку з 01 листопада 2013 року можна отримати в Центрах обслуговування платників.

Новий порядок видачі ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами затверджено наказом Міндоходів України від 21.10.2013р.№ 603.

Увага, річне декларування майнового стану та доходів за новою формою декларації !

Шановні громадяни! Державна податкова інспекція у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області нагадує, що Міндоходів наказом від 11.12.2013 р. № 793 затвердило форму податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкцію щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи. Документ був опублікований в «Офіційному віснику України» № 99 від 30.12.2013 р. і прийшов на зміну наказу Мінфіну «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» від 07.11.2011 р. № 1395.

Дохід у вигляді процентів не відображається у податковій декларації

про майновий стан і доходи

При заповненні податкової декларації про майновий стан і доходи, отримані у 2013 році, фізичні особи мають право не відображати доходи у вигляді процентів на поточний або депозитний банківські рахунки. Такі доходи включаються до складу загального річного оподатковуваного доходу з 1 січня 2015 року.

Включення доходу до складу загального річного оподатковуваного доходу у вигляді процентів на поточний або депозитний  банківський рахунок визначено пп. 164.2.8 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України (ПКУ). Абзац шостий п. 1 р. ХІХ «Прикінцеві положення» ПКУ визначає момент набрання чинності вказаного питання.

Водночас, з 1 січня 2015 року до складу загального річного оподатковуваного доходу платника податку включатиметься дохід у вигляді процентів на поточний або депозитний банківський рахунок крім:

- доходів, отриманих платником податку у вигляді процентів, що нараховані на цінні папери, емітовані Міністерством фінансів України та на боргові зобов’язання Національного банку України;

- доходів у вигляді процентів на поточні банківські рахунки, за якими на користь фізичних осіб здійснюються виключно виплати заробітної плати, стипендій, пенсій, соціальної допомоги та інших передбачених законом соціальних виплат.

 

 
 


АвторизацияСейчас 5 гостей онлайн

Наш опрос

Ответы на какие вопросы Вам наиболее интересно видеть в программе?