БУМ!

Уважаемые Бухгалтеры!

Рады сообщить Вам, что СЕГОДНЯ на рынке бухгалтеров Украины произошло важное событие, и Вы первые, кому мы это сообщаем

 

Подробнее ...
Продукты компании 1С

Уважаемые пользователи и клиенты нашей компании сообщаем Вам, что программные продукты от компании 1С теперь доступны и Вам.  

Подробнее ...
Вопросы и ответы от ГНИ 16.01.2014

На питання платників  податків, які надійшли в телефонному  режимі «гаряча лінія» відповідає начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Шведчиковою О. В. 

 

Питання: Чи має право фізична особа за підсумками звітного податкового року на податкову знижку, якщо податковий агент утримав, але не перерахував ПДФО до бюджету?

Відповідь: Згідно із ч. другою ст.78 Бюджетного кодексу України від 8 липня 2010 року №2456-VI та наказу Державної податкової адміністрації, Міністерства фінансів України, Державного казначейства України від 21.12.10 №974/1597/499 «Про затвердження Порядку взаємодії органів державної податкової служби, місцевих фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення платникам податків помилково та/або надміру сплачених сум грошових зобов’язань» (далі - Порядок) поверненню з бюджету підлягають надміру або помилково сплачені суми грошових зобов’язань.

Повернення платнику податку відповідної суми помилково та/або надміру сплаченого грошового зобов’язання здійснюється з того бюджету, до якого зараховується у поточному бюджетному році платіж, що підлягає поверненню (п.4 Порядку). Для розрахунку сум податку на доходи фізичних осіб, які підлягають поверненню платнику податку з бюджету у зв’язку з реалізацією ним права на податкову знижку, застосовується сума сплаченого, тобто зарахованого до відповідного бюджету податку, а не нарахованого (утриманого) податковим агентом. Отже, якщо податковий агент утримав, але не перерахував податок на доходи фізичних осіб до бюджету, то фізична особа не має права на податкову знижку.

 

Питання: Чи обов’язково подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи фізичній особі, якщо у звітному календарному році отримано доход від продажу квартири?

Відповідь: Відповідно до п. 179.2 ст. 179 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів за якими був сплачений податок відповідно до цього розділу.

 

Питання: Чи можливо включити до податкової знижки кошти, сплачені за навчання сина у звітному податковому році, але за семестри наступного року, якщо такі семестри становлять один навчальний рік?

Відповідь: Сума коштів, сплачена у звітному податковому році за періоди навчання наступного року, не може бути включена до податкової знижки.

 

 

Увага, для  платників податків - «гаряча лінія» !

 

22.01.2014 року з 15:00 до 16:00 години буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником управління обслуговування платників податків ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Оводюк О.Г. на тему: «Звернення громадян».

 

Спрощена система оподаткування – ставки єдиного податку у 2014 році

 

ДПІ  у Київському районі м. Одеси інформує платників податків, які обрали у 2014 році спрощену систему оподаткування, що розмір мінімальної заробітної плати на 01.01.2014 року складає 1218 гривень.

Оскільки фіксовані ставки єдиного податку пропорційні розміру мінімальної заробітної плати, то у 2014 році ставки єдиного податку у грошовому вираженні складають:

- для платників єдиного податку 1 групи  – 121 грн. 80 коп.;

-  для платників єдиного податку 2 групи – 243 грн. 60 коп.

Нагадаємо, для платників єдиного податку вказаних груп у м. Одесі встановлені ставки у розмірі 10 % від рівня мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового року (платникам 1 групи), та 20 % (платникам 2 групи) відповідно.

Згідно з нормами Податкового кодексу України відсоткова ставка єдиного податку для третьої групи платників єдиного податку встановлюється у розмірі 3 відсотків доходу - у разі сплати податку на додану вартість, та 5 відсотків доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку. Для п’ятої групи платників єдиного податку ставка складає 5 відсотків доходу - у разі сплати податку на додану вартість та 7 відсотків доходу - у разі включення ПДВ до складу єдиного податку.

 

Повідомлення за формою 20–ОПП подаються лише за

основним місцем податкового обліку

 

Скасовано необхідність подання платником податків повідомлень про об’єкти оподаткування за місцезнаходженням кожного з таких об’єктів. Про всі свої об’єкти платник податків повинен повідомляти тільки за основним місцем податкового обліку (ст. 63 ПКУ).


Нові правила реєстрації для фізичних осіб - нерезидентів

 

Фізична особа, яка є резидентом іноземної держави, тобто не проживає в Україні, може бути взята на облік за місцем реєстрації свого перебування (проживання) на території України. При цьому у разі, якщо особа має право постійного проживання на території іноземної держави, то вона вважається такою, що не проживає в Україні.

 

Звіт з податку на нерухоме майно юридичні особи – власники житлової нерухомості

подають до 20 лютого 2014 року

ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області нагадує, що платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є, зокрема, юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об'єктів житлової нерухомості.

Базою оподаткування є житлова площа об'єкта житлової нерухомості, в тому числі його часток, що перебувають у власності юридичних осіб, яка обчислюється такими особами самостійно виходячи з житлової площі кожного окремого об'єкта оподаткування на підставі документів, що підтверджують право власності на такий об'єкт.

Ставки податку встановлюються за рішенням сільської, селищної або міської ради у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Так, для юридичних осіб встановлено такі розміри ставок податку:

а) 1 відсоток - для  квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова  площа яких не перевищує 500 кв. метрів;

б) 2,7 відсотка - для квартир, житлова площа яких перевищує 240 кв. метрів, та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів.

Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об'єкта оподаткування декларацію за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 25.12.2012 року  № 1408, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Якщо протягом року з’явиться новий (нововідведений) об'єкт житлової нерухомості, декларацію слід буде подати протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт.

Податкове зобов'язання за звітний рік з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки юридичні особи сплачують авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що настає за звітним кварталом, за місцем розташування об'єкта оподаткування.

Інформацію з питань оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки можна отримати на веб – порталі Міністерства доходів і зборів України у рубриці «Податки. Збори. Платежі» або в Центрі обслуговування платників податків ДПІ у Київському районі м. Одеси за адресою: пр-т Ак. Глушко, 17/2 .

 

Новий сервіс для «спрощенців» - електронні перевірки

 

За заявою суб’єкта спрощеної системи оподаткування із незначним ступенем ризику органи Міндоходів проводитимуть дистанційні документальні невиїзні позапланові електронні перевірки таких платників податків. Заява подається за 10 календарних днів до очікуваного початку перевірки Форма заяви, порядок її подання, прийняття рішення про проведення електронної перевірки встановлено наказом Міндоходів від 03.06.13 р. № 143. Разом із заявою подаються в електронній формі документи, необхідні для її проведення.

За результатами електронної перевірки складається довідка, яка надається платнику податків для усунення виявлених порушень. З цією метою платник податків повинен протягом 20 робочих днів після дати складання такої довідки, в порядку встановленому статтею 50 Податкового кодексу України, подати уточнюючий розрахунок до податкової декларації, за якою встановлено порушення податкового законодавства.

Якщо протягом зазначеного терміну платник податків не подає уточнюючий розрахунок з виправленими показниками, то відповідний контролюючий орган має право на проведення позапланової перевірки платника податків за відповідний період з усіма її наслідками.

 

 

Відповідальність за неподання  електронної РРО – звітності

З 1 січня 2014 року встановлено відповідальність суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за неподання до органів Міндоходів відповідної звітності. Зокрема, пов’язаної із застосуванням РРО, розрахункових книжок та копій розрахункових документів і фіскальних звітних чеків з РРО, дротовими або бездротовими каналами зв’язку (у разі обов’язковості її подання).

За неподання такої інформації  встановлено штраф розміром десять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 гривень).

Дана норма передбачена Законом  України «Про внесення змін  до розділу II Закону України  "Про внесення змін до деяких  законодавчих актів України у  зв’язку з прийняттям Податкового  кодексу України" щодо відстрочення настання відповідальності за неподання електронної звітності» від 21 червня 2013 року № 357-VII.

 

 

Формування довідки за формою № 3-ЄСВ

Довідка про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою № 3-ЄСВ, наведеною у додатку 3 до Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів України від 09.09.2013 №458, видається органом доходів та зборів у зв’язку з прийняттям рішення про ліквідацію, реорганізацію юридичної особи, припинення підприємницької діяльності фізичною особою таким юридичним або фізичним особам – підприємцям за місцем їх обліку.

Пунктом 3 розділу IV Порядку № 458 визначено, що після проведення позапланової документальної перевірки платника єдиного внеску, здійснення ним розрахунків орган доходів і зборів складає довідку про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску за формою           № 3 – ЄСВ.

При цьому у разі отримання від держреєстратора повідомлення про проведення спрощеної процедури державної реєстрації припинення юридичної особи шляхом її ліквідації або припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця орган доходів і зборів у місячний строк з дати надходження такого повідомлення повинен надіслати держреєстратору довідку за формою № 3-ЄСВ (додаток 3) або повідомлення № 5-ЄСВ (додаток 5).

Довідка  за формою № 3-ЄСВ формується, якщо після проведення позапланової  документальної перевірки платника встановлено відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску.

 

В період Новорічних свят Центр обслуговування платників

працював  у режимі чергування

 

Для якісного обслуговування суб’єктів господарювання та громадян Центр обслуговування платників в ДПІ у Київському районі м. Одеси працював у режимі чергування у святкові дні з  1 по 7 січня 2014 включно. Завдяки безперервній праці спеціалістів відповідного структурного підрозділів органів Міндоходів за цей період було прийнято від платників податків 1656 звітів, в т.ч. 1306 звітів було подано електронними засобами зв’язку та 350 звітів – на паперових носіях.

Із  загальної кількості поданих звітів – 755 звітів про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

 

Арбітражним керуючим розширено перелік витрат – затверджено

узагальнюючу податкову консультацію

 

Наказом Міністерства доходів і зборів України від 30.12.2013 року № 877 затверджено узагальнюючу податкову консультацію щодо переліку витрат фізичних осіб, які здійснюють незалежну професійну діяльність арбітражного керуючого.

Так, до витрат фізичної осіб, яка здійснює незалежну діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), можуть бути віднесені документально підтверджені витрати, зокрема:

- орендна плата  за користування орендованим  приміщенням, або оплата комунальних  послуг у разі використання  власного нежитлового приміщення, де знаходиться контора;

- витрати на  технічне забезпечення діяльності  робочого місця такої особи;

- витрати на виготовлення печаток, відкриття рахунків у банках та їх розрахунково-касове обслуговування;

- витрати на  оплату праці помічників;

- витрати на  підключення та користування  мережею Інтернет;

- витрати на  сплату такими особами єдиного  внеску на загальнообов’язкове  державне соціальне страхування;

- витрати на  страхування професійних ризиків;

- витрати на  послуги телекомунікаційного зв’язку для ведення податкового обліку та подання звітності тощо.

 

Результати адміністрування ЄСВ у нових умовах

 

З 1 жовтня 2013 року Міністерство доходів і зборів України розпочало процедуру адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

З цього періоду звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування приймаються та обробляються територіальними органами Міндоходів.

Нагадаємо, що адміністрування єдиного внеску Міндоходів розпочато у зв’язку з набранням чинності законами України від 04 липня 2013 року № 404-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” та „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” № 406-VII (далі – Закон № 406).

Для належного виконання покладених функцій в організаційній структурі управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській  області створений і функціонує підрозділ адміністрування єдиного соціального внеску.

З метою створення сприятливих і доступних умов для реалізації фізичними та юридичними особами прав на одержання адміністративних послуг в приміщенні Центру обслуговування платників ДПІ у Київському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області  проводиться чергування відповідальних працівників підрозділів адміністрування єдиного соціального внеску.

За період адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у 2013 році до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування надійшло 302,9 млн.грн.

 

 

Понад 6200 реєстраційних номерів облікової картки платника податків

отримали жителі Київського району м.Одеси

 

Однією з найпоширеніших адміністративних послуг, що надаються Центром обслуговування платників ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області є видача реєстраційних номерів облікової картки платника податків (ідентифікаційний номер), яких у 2013 році видано – 6274, внесено відміток до паспорту громадянина України про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта протягом 2013 року – 115.

Для  зручності платників кожна послуга має інформаційну картку. В ній зазначено інформацію про суб”єкта, що надає адмінпослугу, нормативно-правові акти, які це регламентують, та умови її отримання.

Так,  зокрема, з інформаційної картки  платники можуть дізнатися про  перелік документів, необхідних для отримання довідки, порядок та спосіб їх подання, термін її видачі, способи отримання результату тощо.

З  повним переліком усіх адміністративних  послуг, які надаються Міністерством  доходів і зборів та його  територіальним органами, можна ознайомитися на сайті Міндоходів: http://minrd.gov.ua/diyalnist-/katalog-poslug/informatsiya-pro-administrativni-poslu/.

 
 


АвторизацияСейчас 3 гостей онлайн

Наш опрос

Ответы на какие вопросы Вам наиболее интересно видеть в программе?