БУМ!

Уважаемые Бухгалтеры!

Рады сообщить Вам, что СЕГОДНЯ на рынке бухгалтеров Украины произошло важное событие, и Вы первые, кому мы это сообщаем

 

Подробнее ...
Продукты компании 1С

Уважаемые пользователи и клиенты нашей компании сообщаем Вам, что программные продукты от компании 1С теперь доступны и Вам.  

Подробнее ...
Вопросы и ответы от ГНИ 10.01.2014

На питання платників податків, які надійшли в телефонному режимі «гаряча лінія» відповідає начальник управління обслуговування платників податків ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Оводюк Ольга Григоріївна:

 

Питання: Де можна отримати повну інформацію щодо отримання торгового патенту?

 

Відповідь: Інформація щодо отримання торгового патенту оприлюднена на офіційному веб – сайті Міністерства доходів і зборів України ( http://minrd.gov.ua ) в рубриці:

Переліки/Головна/Діяльність/Адміністративні послуги/ Адміністративні послуги, що надаються Мін доходів України та його територіальними органами, інформаційні картки адміністративних послуг та форми заяв, що подаються для отримання адміністративних послуг 13. Видача торгового патенту

 

Питання:  Які послуги надаються в центрі обслуговування платників Київського району м.Одеси?

Відповідь: З метою забезпечення виконання Закону України від 06 вересня 2012 № 5203-VI «Про адміністративні послуги» та організації надання   послуг клієнтам відповідно до світових стандартів якості обслуговування на базі податкової інспекцій ДПІ у Київському районі м.Одеси функціонує центр обслуговування платників

Комплекс   послуг, які надаються  через центр обслуговування платників ДПІ у Київському районі м.Одеси, включає:

надання адміністративних   послуг;

надання консультаційних послуг;

надання інформаційних послуг;

приймання звітності;

приймання вхідної кореспонденції;

видачу ключів електронного цифрового підпису ( у визначені дати за домовленністю)

 

 

Увага, для платників податків - «гаряча лінія» !

 

15.01.2014 року з 15:00 до 16:00 години буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Шведчиковою О. В. на тему: «Порядок декларування доходів, отриманих у 2013 році».

 

 

При реєстрації приватним підприємцем можливо одразу обрати спрощену

систему у державного реєстратора

 

ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеський області звертає Вашу увагу, що з          1 січня 2014 року у зв’язку з введенням в дію Закону України від 24.10.2013 № 657-VІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень», новозареєстровані суб’єкти господарювання можуть бути добровільно зареєстровані платниками єдиного податку одразу після їх державної реєстрації в автоматичному режимі без відвідування органу Міндоходів.

Для цього необхідно буде подати відповідну заяву держреєстратору разом з документами для здійснення державної реєстрації суб’єкта господарювання. Реєстрацію платника єдиного податку орган Міндоходів повинен буде провести протягом 2 робочих днів з дня отримання заяви від держреєстратора або від такого суб’єкта господарювання.

Свідоцтво платника єдиного податку буде замінено випискою з Реєстру платників єдиного податку. Реєстри таких платників будуть розміщені на офіційному веб-порталі Міндоходів   http://minrd.gov.ua/.

Витяг з Реєстру платників єдиного податку можна буде отримати безкоштовно за поданою заявою до органу Міндоходів протягом одного робочого дня з дня надходження запиту. Витяг діє до внесення змін до реєстру.

 

Податківці відправили на загальну систему:

коли можна повернутися на спрощенку

 

До 01.01.14 р. кожний суб’єкт господарювання користувався правилом: перехід на спрощенку можливий лише раз протягом календарного року. Дотримуючись його, дехто із тих, хто примусово після перевірки злетів з єдиного податку, знову законно стати єдинником зміг уже з 1 січня наступного року. Починаючи з 01.01.14 р., усе змінилось інакше.

У разі анулювання реєстрації єдинником за рішенням податкової суб’єкт господарювання, визнаний порушником правил застосування спрощеної системи, зможе знову перейти на єдиний податок лише після спливу 4 наступних кварталів (п.299.11 ПКУ). Приміром, податківці провели перевірку й за її результатами анулювали підприємцю реєстрацію платником єдиного податку з 01.01.14 р. Знову стати единником у такого порушника вийде лише з  1 квітня 2015 р.

 

 

За самостійну доплату податку на доходи штрафу не буде

 

Відповідно до п.28 Закону України № 657 «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо обліку та реєстрації платників податків та удосконалення деяких положень» внесені зміни до п.127.1 ПКУ. Так, починаючи з 01.01.14 р. штрафи за ненарахування, неутримання та/або несплату (неперерахування) податку податковим агентом до або під час виплати доходу на користь платника податку не застосовуватимуть, якщо ненарахування, неутримання та/або несплата (неперерахування) податку на доходи фізичних осіб буде самостійно виправлено податковим агентом під час проведення перерахунку цього податку, передбаченого п.169.4 ПКУ, та виправляється в наступних податкових періодах протягом податкового (звітного) року згідно з нормами ПКУ.

Нагадаємо: за названі порушення передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі 25%, 50%, 75% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету, відповідно, за перше, друге, третє та наступні порушення протягом 1095 днів.

 

 

 

Відтепер довідку про відсутність податкового боргу можна отримати онлайн

 

Це передбачено у новому порядку видачі довідки про відсутність заборгованості з податків, зборів, платежів, що контролюються органами доходів і зборів, який затверджено Міністерством доходів і зборів України.

Згідно з документом, для отримання такої довідки платнику податків необхідно звернутися з відповідною заявою до органу доходів і зборів за основним місцем свого обліку.

Після отримання заяви Міндоходів проводить перевірку наявності або відсутності у платника податкового боргу як за основним місцем обліку, так і за неосновним (платник окремого податку).

Довідка (або відмова в її наданні) видається безкоштовно в паперовому або електронному вигляді протягом 5 робочих днів від дня отримання такої заяви. Крім того, отримати довідку можна у Центрах обслуговування платників податків.

Дійсна довідка протягом 10 календарних днів. Тому у разі необхідності по закінченню 10-денного терміну платнику потрібно повторно ініціювати її видачу.

Детальніше ознайомитися з наказом Міндоходів, а також із затвердженими формами довідки та заяви можна на веб-порталі Міндоходів за посиланням http://minrd.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/nakazi/62931.html

 

 

Міндоходів врегульовано процедури погашення податкового боргу

 

Міністерством доходів і зборів України затверджено 12 відомчих актів, якими врегульовано процедури погашення податкового боргу.

Так, зокрема, у затверджених документах чітко визначені функції та повноваження податкового керуючого під час здійснення заходів з погашення податкового боргу, порядок складання ним акта опису майна, яке передається у податкову заставу, та акта перешкоджання платником податків виконанню повноважень податковим керуючим.

Разом з тим, врегульовано питання застосування органами доходів і зборів податкової застави, яка застосовується при наявності у платника податкового боргу на суму, що перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Спрощено процедуру надання розстрочення грошових зобов’язань, роз’яснено порядки направлення органами доходів і зборів податкових вимог платникам податків, проведення перевірок стану збереження майна платника податків, яке перебуває у податковій заставі, тощо.

За словами фахівців Міністерства, розроблені нормативно-правові акти сприятимуть упорядкуванню нормативного поля щодо погашення податкового боргу, інформуватимуть платників про зазначені процедури, а працівники Міндоходів, у свою чергу, отримають своєрідні правила для роботи.

Детальніше ознайомитися із затвердженими наказами Міндоходів можна на веб-порталі Міністерстваwww.minrd.gov.ua.

 

 

Електронний кабінет платника податків – можливість отримати всю

інформацію про розрахунки з бюджетом

 

ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області повідомляє, що для зручності та допомоги платнику у формуванні його податкових звітів та своєчасній сплаті коштів до бюджету на веб-порталі Міністерства доходів і зборів України розпочав свою роботу новий онлай-сервіс – Електронний кабінет платника податків, за допомогою якого можна формувати податкову звітність.

Відтепер платник податків, який має посилені сертифікати відкритих ключів та укладений договір про визнання електронних документів з контролюючим органом, має змогу облаштувати своє персональне автоматизоване робоче місце в Електронному кабінеті. За допомогою Електронного кабінету платник може підготувати, заповнити і надіслати звітність в електронному вигляді та одразу ж отримати квитанцію про її прийняття (або неприйняття).

Зі свого робочого місця платники також можуть переглядати свої дані про стан розрахунків з бюджетом на конкретну дату та прогноз щодо платежів до кінця поточного року, користуватись «Календарем платника», який нагадуватиме про граничні терміни подання документів та сплати податків.

Увійти до Електронного кабінету можна за адресою: kpp.minrd.gov.ua або за гіперпосиланням «Електронний кабінет платника податків» шляхом авторизації за допомогою електронного цифрового підпису.

 

 

Для переходу на квартальну звітність з ПДВ необхідно

подати заяву до 20 січня 2014 року

 

Державна податкова інспекція у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області нагадує, що квартальним періодом подання звітності з ПДВ можуть користуватися лише ті платники податку на прибуток, які застосовують нульову ставку, або підприємці, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.

Отож, платники податку, які відповідно до підпункту «б» пункту 154.6 статті 154 Податкового Кодексу мають право на застосування нульової ставки податку на прибуток, на період з 1 квітня 2011 року до 1 січня 2016 року, а також платники податку, які сплачують  єдиний податок, до 20 січня  можуть обрати  квартальний податковий період.

Заява про вибір квартального податкового періоду подається  органу доходів і зборів  разом з декларацією за наслідками останнього податкового періоду календарного року.

Звертаємо увагу, що квартальний податковий період починає застосовуватися з першого податкового періоду наступного календарного року.

У разі втрати права на застосування нульової ставки податку на прибуток, такий платник податку зобов’язаний  самостійно перейти на місячний податковий період, починаючи з місяця, на який припадає таке перевищення, що зазначається у відповідний податковій декларації за наслідками такого місяця.

Довідково: дана норма передбачена п.202.2. ст.202  Податкового кодексу України.

 

 

Подання звітності за 2013 рік  ФОП – платниками єдиного податку

 

Державна податкова інспекція  у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області  нагадує, що фізичні особи – підприємці - платники єдиного податку першої та другої групи  повинні подати податкову декларацію платника єдиного податку протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного  року, тобто не пізніше 3 березня 2014 року.

Платники єдиного податку третьої - шостої груп подають податкову декларацію платника єдиного податку у строк, встановлений для квартального податкового періоду, тобто протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Останній день подання звіту за ІV квартал 2013 року – 10 лютого 2014 року.

 

 

Кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2013 році  розпочалась

 

З 1 січня 2014 року розпочалась кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2013 році, подається до 1 травня 2014 року до органів доходів і зборів за місцем реєстрації.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі:

- отримання окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2013 року податок не утримувався;

- отримання доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);

- отримання іноземних доходів;

Платнику податку не потрібно подавати декларацію, якщо він отримував доходи:

- виключно від податкових агентів;

- від операцій продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2014 році платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2013 року, податкову декларацію можуть подати упродовж всього року.

Нагадаємо, що декларування доходів пов’язано із виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI (із змінами та доповненнями). Згідно з цим Кодексом громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.

 

 

 

Деякі питання щодо застосування ставок з ПДВ

та податку на прибуток з  1 січня 2014 року

 

З початку 2014 року відтерміновано дату зниження ставки ПДВ до 17% на 2015-й рік, а також поступове щорічне пониження на 1 відсотковий пункт основної ставки податку на прибуток впродовж|упродовж| трьох років з 19% (що застосовувалась у 2013 році) до 16%.

Тобто у 2014 році, з 1 січня 2014 року, ставка ПДВ не зміниться і становитиме 20%, основна ставка податку на прибуток щодо загального порядку оподаткування – 18%.

Зазначені зміни до пункту 10 підрозділу 4 розділу ХХ Податкового кодексу України встановлено пунктом 8 розділу І Закону України від 19 грудня 2013 року №713-VII "Про внесення| змін до Податкового кодексу України щодо| ставок окремих| податків".

 

 

Пільги зі сплати єдиного внеску на час відпустки чи хвороби не передбачено

 

ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області звертає увагу платників, що діючим законодавством не передбачено пільг зі сплати єдиного внеску підприємцями на час відпустки чи хвороби.

Водночас  платники єдиного податку першої і другої груп відповідно до норм Податкового кодексу звільняються від сплати єдиного податку на час відпустки чи хвороби. Однак, навіть за цих умов вони залишаються у статусі платника спрощеної системи  оподаткування та, відповідно, мають обов’язок щодо сплати єдиного соціального внеску незалежно від фінансового стану та факту отримання доходів у вказані періоди.

Довідково: порядок нарахування та сплати ЄСВ регулюється Законом України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»

 

 

Розпочав роботу «Інформаційно-довідковий ресурс» Міндоходів

 

ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області повідомляє, що на веб-порталі Міндоходів розпочав роботу новий сервіс – «Інформаційно-довідковий ресурс».

При цьому звертаємо увагу на те, що такий сервіс, як «Єдина база податкових знань» перестав існувати.

Новий ресурс складається з таких розділів:

- «Про ресурс»;

- «Запитання-відповіді»;

- «Коментарі та пропозиції»;

- «Посібник користувача»;

- «Інформативні та інформаційні документи»;

- «Письмові консультації».

Окремими розділами нового сервісу можуть скористатись лише авторизовані користувачі. Для цього відвідувачу необхідно зареєструватись на веб-порталі Міндоходів.

 

 

Нові форми реєстраційних документів для отримання посиленого сертифікату ключа

 

ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області повідомляє, що з 01.01.2014 року на виконання наказу Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України від 18.12.2012 №739 "Про затвердження Вимог до форматів криптографічних повідомлень", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.01.2013 за №108/22640 (далі – наказ), АЦСК ІДД Міндоходів переходить на нові формати криптографічних повідомлень, а саме використання двох посилених сертифікатів відкритого ключа.

Усі посилені сертифікати, які сформовані до дати набрання чинності даного наказу будуть обслуговуватись до закінчення їх строку чинності.

У зв’язку з викладеним АЦСК ІДД Міндоходів розроблено нові форми реєстраційних документів. Завантажити, які ви можете за посиланням:

- юридична особа;

- фізична особа – підприємець;

- фізична особа.

Додатково повідомляється, що використання нових реєстраційних документів для органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності з 01.01.2014 року є обов’язковим. Всі інші суб’єкти господарювання, у тому числі фізичні особи можуть використовувати старі форми реєстраційних документів до завершення перехідного періоду (з 01.01.2014 до 13.01.2014 року включно).

 

 

Затверджено нову форму податкової звітності з ПДВ

Наказом Міністерства доходів та зборів від 13.11.2013 № 678 затверджено такі форми податкової звітності з податку на додану вартість:

- податкова декларація з податку на додану вартість;

- уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок;

- розрахунок податкових зобов'язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

Даний наказ також містить Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість.

Крім того, форми реєстру виданих та отриманих податкових накладних та порядок його ведення затверджено наказом Міністерства доходів та зборів України від 25.11.2013 року № 708.

Для спрощення процедури заповнення податкової декларації з ПДВ Міністерство доходів і зборів України розроблено відповідну покрокову інструкцію.

Детальніше з Інструкцією заповнення податкової декларації з ПДВ платники можуть ознайомитися за адресою:http://minrd.gov.ua/podatki-ta-zbori/zagalnoderjavni-podatki/podatok-na-dodanu-vartist/formi-zvitnosti/62974.html

 

Платникам єдиного соціального внеску

 

ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області  нагадує, що звіт з єдиного соціального внеску до органів доходів і зборів подається страхувальниками щомісячно протягом 20 календарних днів, що настають за останнім днем звітного місяця. Тобто,  останній день подання звітності з ЄСВ за грудень 2013 року -  20 січня 2014 року.

Фізичні особи – підприємці (в тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування), які не використовують працю найманих працівників, формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом для них є календарний рік. Отже, останній день подання фізичними особами – підприємцями звіту з єдиного соціального внеску за 2013 рік - 10 лютого 2014 року.

 

 

 

Оновлено Реєстр РРО

 

ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області інформує, що Наказом Міністерства доходів і зборів України від 27.12.2013 № 860 оновлено Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій.

Новий Реєстр доповнено однією моделлю електронного контрольно-касового аппарату – Екселліо FP-2000. Загальна кількість сертифікованих приладів, запропонованих користувачам, складає 87 апаратів.

Це апарати, які відповідають сучасним вимогам та забезпечують передачу контрольно-звітної інформації до органів доходів і зборів в електронній формі.

Попередній Реєстр, затверджений Наказом Міндоходів від 25.11.2013 № 704 втратив чинність.

Нагадуємо, що з 01.01.2014 за неподання електронної звітності відповідно до чинного податкового законодавства передбачені штрафні фінансові санкції.

 

 
 


АвторизацияСейчас 3 гостей онлайн

Наш опрос

Ответы на какие вопросы Вам наиболее интересно видеть в программе?