БУМ!

Уважаемые Бухгалтеры!

Рады сообщить Вам, что СЕГОДНЯ на рынке бухгалтеров Украины произошло важное событие, и Вы первые, кому мы это сообщаем

 

Подробнее ...
Продукты компании 1С

Уважаемые пользователи и клиенты нашей компании сообщаем Вам, что программные продукты от компании 1С теперь доступны и Вам.  

Подробнее ...
Вопросы и ответы от ГНИ 01.11.2013

На питання платників податків, які надійшли в телефонному режимі «гаряча лінія» відповідає начальник управління IT та обліку платників ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Курунова Ольга Володимирівна

Питання: Як отримати безоплатні електронні ключи?

Відповідь: Щоб отримати сертифікат цифрового підпису, необхідно звернутися до   секторів акредитованого Центру сертифікації ключів, які надають послуги щодо оформлення безоплатних електронних ключів за адресами:

м. Одеса, Французький бульвар, 7, 2 поверх, каб.209, тел.725-64-05 (на території ДПІ у Приморському район6і м.Одеси);

м. Одеса, вул.Стовпова,16, 1-й поверх, каб.109 (на території ДПІ у Малиновському районі м.Одеси).

При собі треба мати копії паспорта та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (більш відомий як ідентифікаційний код), а також електронний носій (CD, DVD, «флешка») для запису файлу «ключа». Написавши заяву за встановленою формою, ви стаєте власником «віртуального підпису».   Довідки за телефоном: 77-49-27.

Увага, для  платників податків - «гаряча лінія»!

06.11.2013 року з 15:00 до 16:00 години буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу адміністрування єдиного соціального внеску ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Турбіною Іриною Володимирівною на тему: «Адміністрування єдиного соціального внеску» за тел. 49-50-62.

Вперше  звітність з єдиного соціального  внеску до ДПІ у Київському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області подали 3911 платників

Станом на 25 жовтня працівниками ДПІ у Київському районі м.Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області прийнято 3911 звітів з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з них 2110 надано "електронкою", або 54 відсотки.

Фахівці податкової інспекції забезпечили прийом звітності з єдиного соціального внеску з дотриманням усіх вимог чинного законодавства. При цьому платники мали змогу отримати усі необхідні консультації стосовно особливостей заповнення звітності.

З 1 жовтня 2013 року, відколи функцію адміністрування єдиного соціального внеску покладено на органи Міндоходів, платниками Київського району м, Одеси сплачено 39,2 млн. грн. єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Нарахування ЕСВ на суми винагород, отриманих за договором доручення

Платниками єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами (абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Базою нарахування ЄВ для вище зазначених платників  є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами. Додатково повідомляємо, що договір доручення регулюється статтею 1000 Цивільного кодексу України, згідно з якою за договором одна сторона (повірений) зобов’язується вчинити від імені та за рахунок другої сторони (довірителя) певні юридичні дії та за своїми ознаками належить до групи договорів у сфері доручення (глава 68 ЦКУ), що є характерною ознакою договорів про надання послуг. (глава 63 ЦКУ). Враховуючи вищезазначене, винагороди отримані згідно з договорами доручення, є базою нарахування та утримання ЄВ.

 

Порядок відображення виплат на користь підприємців у формі №1-ДФ

Згідно з пп. 14.1.180 Податкового  кодексу, підприємець, незалежно від  обраної ним системи оподаткування, є податковим агентом щодо фізичних осіб, яким він виплачує дохід. А це означає обов'язок не лише нарахувати і сплатити до бюджету податок на доходи фізичних осіб з такого доходу, а й відобразити його у податковому розрахунку за формою №1ДФ. Для того, щоб не нараховувати і не сплачувати до бюджету суму ПДФО за такими розрахунками з підприємцем на підставі пп. 165.1.36 Податкового кодексу, покупець-підприємець повинен взяти у продавця-підприємця копію витягу з Єдиного реєстру юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців, а також копію свідоцтва платника єдиного податку. При цьому слід перевірити, щоб у цих документах зазначався вид діяльності, за який виплачується такий дохід. Адже інакше доведеться нараховувати і сплачувати ПДФО до бюджету з доходу, отриманого за цивільно-правовим договором (купівлі-продажу). Але у будь-якому разі нарахований та виплачений дохід потрібно відобразити у формі №1ДФ — з ознакою доходу 157 «Дохід, виплачений самозайнятій особі».

Терміни подання заперечення до акта перевірки  платником податків

Якщо платник податків не згоден з висновками перевірки  чи фактами та даними, викладеними  в акті перевірки, то він має право подати заперечення протягом 5 робочих днів з дня отримання акта. Податковим кодексом передбачено можливість участі платника податків у розгляді заперечень, про що він повинен зазначити у тексті заперечень. При цьому контролюючий орган зобов’язаний повідомити такого платника про місце і час проведення їх розгляду. Заперечення розглядаються податковим органом протягом 5 робочих днів, що настають за днем їх отримання, і платнику податків надсилається відповідь

Відтепер ліцензії на право роздрібної торгівлї алкогольними напоями та тютюновими виробами можна отримати в ЦОПП

ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області інформує платників, що відтепер подати заяву та відповідні документи для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами можна у Центрах обслуговування платників податків, що діють у районних податкових інспекціях. Раніше таке право було надано відповідному структурному підрозділу Головного управління Міндоходів в області.

Вказані зміни передбачено Порядком організації роботи головних управлінь Міндоходів із приймання документів та видачі ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, затвердженим наказом Міндоходів України від 21.10.2013 № 603.

Документи, що є підставою для видачі ліцензії подаються в одному примірнику в копіях, засвідчених нотаріально або органом, який видав оригінал документа, та приймаються за описом, копія якого видається заявникові за підписом уповноваженої особи із зазначенням дати приймання документів. Уповноважена особа яка здійснює прийом документів у ЦОПП перевіряє комплектність документів, достовірність зазначеної у них інформації, здійснює реєстрацію у відповідному журналі та забезпечує передачу документів до структурного підрозділу Головного управління, який розглядає подані документи та перевіряє сплату поквартальних платежів за видачу ліцензій.

Підготовлені до видачі оригінали ліцензій, дублікати ліцензій видаються субєкту господарювання, або передаються уповноваженій особі ЦОПП для видачі субєктам господарювання не пізніше 10 календарних днів від дня одержання документів.

Пільги зі сплати єдиного внеску підприємцями на час відпустки та за період хвороби не передбачені

Фізичні особи – платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів, залишаються на спрощеній системі оподаткування, та відповідно, мають обов’язок щодо сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні.

Отже, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового  стану платника.

Застосування  звичайних цін після 1 вересня 2013 року

Закон України "Про  внесення змін до Податкового кодексу України щодо трансфертного ціноутворення" від 04.07.2013 р. №408-VІІ вніс кардинальні зміни до Податкового кодексу в порядку застосування звичайних цін.

З 1 вересня 2013 року в Податковому кодексі виключено загальні вимоги щодо визначення бази оподаткування податком на прибуток та податком на додану вартість на рівні не нижче звичайних цін.

Звичайні ціни застосовуються лише в окремих операціях  і визначаються по різному:

для контрольованих операцій звичайні ціни визначаються в порядку, наведеному в статті 39 Податкового кодексу. При здійсненні зазначених операцій звичайна ціна визначається одним із 5–ти методів:

порівняльної  неконтрольованої ціни (аналогів продажу);

ціни перепродажу;

"витрати плюс";

чистого прибутку;

розподілення  прибутку.

для операцій з постачання товарів (робіт, послуг), ціна на які регулюється державою – звичайною є ціна, встановлена державою;

для операцій, які здійснюються під час проведення аукціонів (публічних торгів) – звичайною вважається ціна, що склалась під час проведення таких аукціонів (торгів);

для форвардних і ф'ючерсних контрактів – звичайною є ціна на рівні ринкових цін на момент укладання таких контрактів;

для операцій, під  час здійснення яких згідно з Податковим кодексом є обов'язковим проведення незалежної оцінки – звичайною ціною є оціночна вартість;

для операцій з примусового продажу майна, переданого у заставу, звичайною є ціна, сформована під час такого продажу.

Для всіх інших випадків, в яких Податковим кодексом вимагається застосування звичайної ціни, такою ціною вважатиметься ціна товарів (робіт, послуг), визначена сторонами договору, якщо інше не встановлено Податковим кодексом, тобто така звичайна ціна повинна відповідати рівню ринкових цін.

Крім того, в  статті 189 Податкового кодексу відсутні вимоги щодо визначення бази оподаткування податком на додану вартість при постачанні товарів на території України не нижче митної вартості, визначеної при їх митному оформленні.

За  неподання звітності з ЄСВ передбачені штрафи

Нагадуємо платникам єдиного внеску, що неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування передбачає адміністративну відповідальність для посадових осіб платників ЄСВ. Дана норма регламентована частиною 1 ст. 26 Закону України від 08.07.2010 № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

Згідно ст. 165 прим. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності щодо єдиного внеску тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-510 грн.)

Повторне (протягом року) вчинення таких дій особою, яку було піддано адміністративному стягненню передбачає накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510-680 грн).

Порядок зняття з обліку платника ЄСВ

Відповідно до пункту 9 розділу IV Порядку обліку платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 р. № 458, у разі отримання від держреєстратора повідомлення про проведення спрощеної процедури держреєстрації припинення юридичної особи шляхом її ліквідації або припинення підприємницької діяльності фізособи-підприємця орган Міністерства доходів і зборів у місячний строк із дати надходження такого повідомлення повинен надіслати державному реєстратору довідку за формою № 3-ЄСВ або повідомлення № 5-ЄСВ.  Довідка за формою № 3-ЄСВ формується, якщо після проведення позапланової документальної перевірки платника (у разі проведення) та закінчення законодавчо визначених строків сплати встановлено відсутність заборгованості.

У разі усунення причин та обставин, які були підставою для заперечень щодо проведення спрощеної процедури держреєстрації припинення платника, орган Міністерства доходів і зборів не пізніше десяти робочих днів із дати, коли він дізнався про усунення таких обставин, відкликає повідомлення за формою № 5-ЄСВ, про що направляє держреєстратору повідомлення за формою № 6-ЄСВ. Після проведення остаточного розрахунку платником єдиного внеску орган Міністерства доходів і зборів знімає його з обліку та вносить відповідні записи до реєстру страхувальників із зазначенням дати й підстави зняття з обліку. Таким чином, датою зняття з обліку платника ЄСВ є дата внесення відповідного запису до реєстру страхувальників

З  1 листопада починають діяти нові правила оцінки нерухомого та рухомого майна

Відповідно до Податкового кодексу України для оподаткування податком на доходи фізичних осіб дохід від продажу об'єкта нерухомого та рухомого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) визначається виходячи з ціни, зазначеної в договорі купівлі-продажу, але не нижче оціночної вартості такого об'єкта, розрахованої органом, уповноваженим здійснювати таку оцінку відповідно до закону.     Під час проведення операцій з відчуження об'єктів нерухомого та рухомого майна нотаріус посвідчує відповідний договір купівлі-продажу (міни), спадщини об'єктів такого майна (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) за наявності документа про оцінку майна та документа про сплату до бюджету податку.    З 1 листопада 2013 року набере чинності постанова Кабінету Міністрів України від 04.03.2013 р. №231, згідно з якою таку оцінку зможуть здійснювати лише спеціалізовані суб’єкти оціночної діяльності, які мають відповідний сертифікат на здійснення такої діяльності. Із зазначеної дати громадяни України можуть укладати будь-які угоди з нерухомістю, у тому числі з землею, та рухомим майном (крім легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів) виключно за наявності спеціальної оцінки для цілей оподаткування. Без такої оцінки нотаріуси мають відмовляти громадянам у посвідченні правочинів купівлі-продажу, міни, дарування, видачі свідоцтва про право на спадщину тощо.

 
 


АвторизацияСейчас 1 гость онлайн

Наш опрос

Ответы на какие вопросы Вам наиболее интересно видеть в программе?