БУМ!

Уважаемые Бухгалтеры!

Рады сообщить Вам, что СЕГОДНЯ на рынке бухгалтеров Украины произошло важное событие, и Вы первые, кому мы это сообщаем

 

Подробнее ...
Продукты компании 1С

Уважаемые пользователи и клиенты нашей компании сообщаем Вам, что программные продукты от компании 1С теперь доступны и Вам.  

Подробнее ...
Вопросы и ответы от ГНИ 7.10.2013

На питання платників податків, які надійшли в телефонному режимі «гаряча лінія» відповідає начальник відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб  ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Шведчикова Ольга Василівна:

Питання:  З якої ціни  визначається дохід платника податку від продажу об’єкта рухомого майна?

Відповідь: 11 червня 2013 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 10.04.2013 р. № 403, якою затверджено Порядок визначення середньоринкової вартості легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів з метою визначення доходу від їх продажу (обміну) для цілей обкладення податком на доходи фізичних осіб.

Відповідно до абз. 2 п.173.2 ст.173 ПК України підлягає оподаткуванню за ставкою 5% дохід, отриманий платником податку від продажу (обміну) протягом поточного року двох і більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля та/або мотоцикла, та/або мопеда. Дохід від продажу (обміну) легкового автомобіля, мотоцикла, мопеда визначається виходячи з ціни, зазначеної у договорі купівлі-продажу (міни), але не нижче середньоринкової вартості відповідного транспортного засобу або не нижче його оціночної вартості, визначеної згідно із законом (за вибором платника податку).

Тобто, з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, продавець транспортного засобу може вибрати собі один із вищезазначених методів визначення доходу (чого не було раніше): або провести незалежну експертну оцінку транспортного засобу, або визначити середньоринкову вартість транспортного засобу відповідно до Порядку, затвердженого постановою № 403.

Середньоринкова вартість легкових автомобілів, мотоциклів, мопедів визначається щокварталу Міністерством економічного розвитку України і оприлюднюється на офіційному веб-сайті цього органу (www.me.gov.ua) в режимі вільного доступу до 10 числа місяця, наступного за звітним кварталом.

Така  вартість визначається окремо  для кожної марки, моделі транспортних  засобів з урахуванням року  випуску та пробігу (за коефіцієнтами  згідно з додатками №№ 1, 2 до  постанови № 403), на підставі  аналізу фактичних цін продажу відповідних транспортних засобів.

Увага, для  платників податків - «гаряча лінія»!

09.10.2013 року з 15:00 до 16:00 години буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу місцевих податків і зборів, плати за землю ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Вадовською Надією Михайлівною на тему: «Зміни щодо сплати екологічного податку – утилізаційний збір» за тел. -50-54.


Адміністрування ЄСВ органами Міндоходів розпочато

З 1 жовтня 2013 року Міністерство доходів і зборів України розпочало процедуру адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Відтепер Міндоходів прийматиме та оброблятиме звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Саме на його адресу необхідно надавати звіти про суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Міністерство доходів і зборів України  провело всю необхідну технічну та організаційну підготовку, щоб для підприємців цей процес був максимально комфортний.        Планується вдосконалити адміністрування єдиного внеску за рахунок розширення можливостей електронного звітування. Створюються усі умови, щоб якомога більше підприємців змогли скористатися цією можливістю електронного звітування. Це безкоштовні електронні ключі, зручний онлайн-інтерфейс, консультації фахівців Міндоходів.

Суми нарахованого єдиного внеску підлягають сплаті на рахунки органів Міндоходів, відкриті в Головних управліннях Державної казначейської служби України, які розміщено на суб-сайті територіальних органів Міндоходів в Одеській області:http://od.minrd.gov.ua/byudjetni-rahunki/.

Нагадаємо, що адміністрування єдиного внеску Міндоходів розпочато у зв’язку з набранням чинності законами України від 04 липня 2013 року № 404-VII „Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” та „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з проведенням адміністративної реформи” № 406-VII (далі – Закон № 406).

Отримати  консультації та подати звітність з  єдиного соціального внеску можна  у центрі обслуговування платників податків

В центрі обслуговування платників податків при податковій інспекції Київського району м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області створено сприятливі умови для подання звітності з єдиного соціального внеску. Тут також можна отримати консультації стосовно нарахування ЄСВ та заповнення звітності.

Кожен з платників  податків у сервісному центрі ДПІ у Київському районі м. Одеси може ознайомитись із законодавчими документами та нормативною базою щодо нарахування та сплати єдиного соціального внеску, а також отримати реквізити рахунків, на які треба здійснювати відрахування цього платежу.

Насамперед, платникам  радимо користуватися інформацією, що постійно оновлюється на єдиному веб-порталі Міністерства доходів і зборів України та субсайтах територіальних підрозділів Міндоходів (адреса: www/ minrd.gov.ua). Разом з тим, для платників у ЦОППах на інформаційних стендах зроблено добірку необхідної інформації щодо нарахування та сплати ЄСВ. Окрім персональних консультацій, які надаються у кожному ЦОППі, тут працюють «тематичні» віконечка для платників ЄСВ.

Оскільки в  основу адміністрування єдиного  соціального внеску покладено сервісний  принцип роботи, платники єдиного  внеску можуть отримати консультації через call-центр Інформаційно-довідкового департаменту Міндоходів 0-800-501-007 та у ЦОПП.

Податкова накладна та порядок її видачи

Податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою  для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (п. 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України).

При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов’язаний надати покупцю податкову  накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Реєстрація податкових накладних та/або розрахунків  коригування до податкових накладних  у Єдиному реєстрі податкових накладних здійснюється не пізніше  п’ятнадцяти календарних днів, наступних  за датою їх складання.

Вимоги щодо реєстрації податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних визначено п. 11 підр. 2 р. XX ПКУ.

Враховуючи те, що, реєстрація податкових накладних  та/або розрахунків коригування  до податкових накладних у Єдиному  реєстрі податкових накладних здійснюється протягом п’ятнадцяти календарних днів, від дати їх складання, то платник податку – продавець, який здійснює операції з постачання товарів/послуг покупцю, на його вимогу, може надати податкові накладні та/або розрахунки коригування до реєстрації їх в Єдиному реєстрі податкових накладних. При цьому у верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної/розрахунку коригування заповнюються поля: «Видається покупцю» та «Включено до ЄРПН», в яких проставляються відповідні відмітки «Х».

Податкове законодавство для школярів

ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області повідомляє платників податків, що з початку навчального року школяри українських шкіл почали вивчати спеціалізований курс "Основи податкових знань".

Спецкурс для школярів започаткований Міністерством доходів і зборів України та Міністерством освіти і науки України. Його мета -  формування податкової культури саме у молодого підростаючого покоління. Адже майбутнє України –це наша молодь і підвищення рівня добровільної сплати податків є одною з основних  функцією для розвинутої держави .

Поряд із  конкурсом «Податки очима дітей», мультфільмом «Місто мрій», створенням спеціалізованих податкових класів, спільне  видання підручника  Міністерством доходів і зборів та Міністерством освіти і науки України є наступним кроком до популяризації знань про податки та правові  відносини у сфері оподаткування  серед наших юних громадян.

Виїзджаєш за кордон на постійне місце проживання – отримай довідку

Відповідно до вимог п.3 статті 179 Податкового Кодексу України від 02.12.2010 №2755 – IV платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, зобов’язані подати до органу державної податкової служби податкову декларацію не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду.


Орган державної податкової служби протягом 30 календарних днів після надходження податкової декларації зобов’язаний перевірити визначене  податкове зобов’язання, сплату належної суми податку і видати довідку про таку сплату та про відсутність податкових зобов’язань з цього податку, що подається до органів митного контролю під час перетину митного кордону і є підставою для проведення митних процедур. Форма такої довідки затверджена наказом Міністерства фінансів України від 21.12.2012 року № 1401. Порядок застосування цього пункту визначається Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2010 року № 1243.

Консультації щодо отримання  довідки про відсутність податкових зобов’язань мешканцям Київського району можна отримати за телефоном 749-17-70 або за адресою: м. Одеса, вул. Ак. Глушка, 17/2 .

«Електронний  ключ» гарантує таємницю листування

Безкоштовні «електронні ключі», які видають у пунктах реєстрації користувачів Головних управлінь Міндоходів України, сьогодні більш популярні серед підприємців, бухгалтерів – словом людей, які займаються бізнесом. Природно, що для економії своїх сил та часу вони віддають перевагу електронному документообігу.

Втім, сфера використання сертифікатів електронного цифрового підпису набагато ширша, стверджують  у Одеському відділенні акредитованого центру сертифікації ключів.

Власники «електронних ключів», можуть не лише подавати через Інтернет податкову звітність, інші документи, пов’язані з діловодством, а й використовувати сертифікат цифрового підпису, приміром, для більш надійного захисту свого «електронного» листування. Для цього потрібно, щоб і відправник, і адресат, який повинен «відкрити» лист, мали сертифікати електронних підписів.

Словом, в епоху сучасних телекомунікацій «електронні ключі» можуть підійти до багатьох «віртуальних замків».

Нагадуємо, щоб отримати сертифікат цифрового підпису, необхідно звернутися до  секторів акредитованого Центру сертифікації ключів, які надають послуги щодо оформлення безоплатних електронних ключів за адресами:

м. Одеса, Французький бульвар, 7, 2 поверх, каб.209, тел.725-64-05 (на території ДПІ у Приморському район6і м.Одеси);

м. Одеса, вул.Стовпова,16, 1-й поверх, каб.109 (на території ДПІ у Малиновському районі м.Одеси).

При собі треба мати копії паспорта та реєстраційного номеру облікової картки платника податків (більш відомий як ідентифікаційний код), а також електронний носій (CD, DVD, «флешка») для запису файлу «ключа». Написавши заяву за встановленою формою, ви стаєте власником «віртуального підпису».   Довідки за телефоном: 77-49-27.

До місцевого бюджету поступило майже 28,3 млн.грн. плати за землю

За дев’ять  місяців 2013 року до місцевого бюджету  ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління в Одеській області від юридичних і фізичних осіб надійшло майже 28,3 млн. грн. плати за землю. Це на 2,4 млн. грн., або на 9,4 %  більше, ніж за відповідний період минулого року.

Податковим кодексом встановлено, що земельний податок - це обов'язковий платіж, який, як і раніше, виробляється з власників земельних ділянок і земельних доль (паїв), і землекористувачів, а платниками орендної плати  - є орендарі земельних ділянок.

Повідомляємо, що з переліком  пільг відносно сплати земельного податку фізичних осіб можна ознайомитися на сайті www.minrd.gov.ua.

Платники Київського району м. Одеси перерахували до бюджету 40,7 млн. грн. єдиного податку

 

З початку року фізичними і юридичними особами, що обрали спрощену систему оподаткування  перераховано до бюджету Київського району м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області 40,7 млн.грн. єдиного податку, що на 10,5 млн.грн., або на 35 відсотків перевищує показник минулого року. При цьому від фізичних осіб надійшло 33,6 млн.грн. єдиного податку. Юридичні особи – платники єдиного податку  перерахували до бюджету 7,1 млн.грн.

Платники Київського району м. Одеси поповнили бюджети на 347,7 мільйонів

За підсумками дев’яти місяців поточного року від платників податків Київського району м. Одеси до Державного бюджету України надійшло 139,5 млн. грн.

Надходження за основними бюджетоформуючими податками  державної казни склали: 70,0 млн. грн. з податку на додану вартість та 45,8 млн. грн. з податку на прибуток.

Місцеві бюджети  отримали 208,2 млн. грн., що на 17,2 відсотків більше надходжень аналогічного періоду минулого року. Як і раніше, основним платежем у дохідній частині місцевого бюджету є податок на доходи фізичних осіб, за яким надійшло 125,6 млн. грн. За іншими бюджетоформуючими платежами місцевої казни надійшло 69,0  млн. грн., зокрема: плати за землю – 28,3 млн. грн. та єдиного податку – 40,7 млн. грн.

Виконуючи своє головне завдання щодо переходу  від фіскальної форми роботи до сервісної, органи Міндоходів орієнтовані на партнерські взаємини з платниками податків.                       Сьогодні докорінно змінюється філософія у ставленні до найважливішого  наповнювача бюджету – платника податків. Якщо він справно сплачує податки, працює чесно і прозоро – йому скрізь зелене світло. Для платників Київського району м. Одеси на сьогодні розширений спектр сервісних послуг та якісне обслуговування. Адже, налагодження    партнерських відносин, спрямованих на підвищення податкової культури платників, сприяє добровільній сплаті податкових платежів.

Туристи поповнили місцевий бюджет на 120,3 тисяч гривень

Така сума туристичного збору поступила до місцевого бюджету за січень-вересень 2013 року.

Основними бюджетоутворюючими платниками є готелі, яких на обліку у ДПІ Київського району м. Одеси – 17.

Збір сплачується платниками за ставкою, встановленою Одеською міською радою, за ставкою 1 відсоток від вартості проживання.

Нагадаємо, що збір сплачується  до місцевого бюджету за місцем розташування готелів, мотелів, санаторних закладів, адміністраціями таких об’єктів, які виступають податковими агентами. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням, і зазначають суму збору окремим рядком у рахунку на проживання. Також, податкові агенти повинні щоквартально подавати до органу Міндоходів за своїм місцем реєстрації декларацію по туристичному збору.


 
 


АвторизацияСейчас 1 гость онлайн

Наш опрос

Ответы на какие вопросы Вам наиболее интересно видеть в программе?