БУМ!

Уважаемые Бухгалтеры!

Рады сообщить Вам, что СЕГОДНЯ на рынке бухгалтеров Украины произошло важное событие, и Вы первые, кому мы это сообщаем

 

Подробнее ...
Продукты компании 1С

Уважаемые пользователи и клиенты нашей компании сообщаем Вам, что программные продукты от компании 1С теперь доступны и Вам.  

Подробнее ...
Вопросы и ответы от ГНИ

На питання платників податків, які надійшли в телефонному режимі «гаряча лінія» відповідає начальник відділу контролю за декларуванням податку на додану вартість ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Віталій Кратюк:

Питання: Який порядок оподаткування податком на додану вартість операції з постачання платником ПДВ рекламних послуг резиденту та нерезиденту?

Відповідь: Відповідно до підпункту «б» пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 Податкового кодексу України. Згідно з підпунктом «б» пункту 186.3 статті 186 Податкового кодексу України місцем постачання рекламних послуг вважається місце, в якому отримувач послуг зареєстрований як суб’єкт господарювання, або у разі відсутності такого місця, місце постійного чи переважного його проживання.

Тобто, операція з постачання платником ПДВ рекламних послуг резиденту є об’єктом оподаткування ПДВ, оскільки місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх на митній територія України. Операція з постачання платником ПДВ рекламних послуг нерезиденту не є об’єктом оподаткування ПДВ, так як місцем постачання таких послуг вважається місце постачання їх за межами митної території України.

Питання: Чи оподатковуються ПДВ операції з постачання маркетингових послуг нерезиденту?

Відповідь: Згідно з пп.14.1.108 п.14.1 ст.14 ПКУ від 02.12.20110 р. №2755-VI маркетингові послуги – послуги, що забезпечують функціонування діяльності платника податків у сфері вивчення ринку, стимулювання збуту продукції (робіт, послуг), політики цін, організації та управління руху продукції (робіт, послуг) до споживача та післяпродажного обслуговування споживача в межах господарської діяльності такого платника податків. До маркетингових послуг належать, у тому числі: послуги з розміщення продукції платника податку в місцях продажу, послуги зі збору та розповсюдження інформації про продукцію (роботи, послуги).

Згідно з пп.б п.185.1 ст.185 ПКУ об”єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст.186 ПКУ. Місцем постачання послуг відповідно до п. 186.4 ст.186 є місце реєстрації постачальника, крім операцій, зазначених у п.186.2 і п.186.3 цієї статті.

Таким чином, операція з постачання платником ПДВ маркетингових послуг є обєктом оподаткування ПДВ, назалежно від того кому вони надаються резиденту чи нерезиденту.

Увага, для платників податків - «гаряча лінія»!

07.08.2013 року з 15:00 до 16:00 години буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу забезпечення доступу до публічної інформації, організації розгляду звернень громадян, надання адміністративних та консультативних послуг ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Друмовою Наталією Сергіївною  на тему: « Звернення громадян до органів Міндоходів » за тел. 749-17-70.

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями

дозволяє їх реалізацію тільки кінцевим споживачам

Субєкт господарювання, який торгує алкогольними напоями на підставі ліцензії на право роздрібної торгівлі, повинен реалізовувати такі напої лише громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання. У разі якщо алкогогльні напої були придбані субєктом господарювання, який має таку саму ліцензію, як і продавець, то ці напої повинні бути використані особисто і не підлягають подальшій реалізації.

Якщо все ж таки продавець реалізував алкогольні напої іншому субєктові господарювання, який має ліцензію на право роздрібної торгівлі і при цьому оформив документи, як при відвантаженні алкогольних напоїв для подальшої реалізації (оформлено видаткові накладні, податкові накладні, а також товарно-транспортні накладні), то до нього буде застосовано штрафні санкції (200 % вартості отриманої партії товару, але не менш ніж 1700 гривень). У цьому разі здійснюється оптова торгівля алкогольними напоями, тому слід мати відповідну ліцензію на право оптової торгівлі алкогольними напоями.

Це питання регудюється Законом України від 19.12.1995 р. № 481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, конячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» із змінами та доповненнями.

Дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства

З 05.07.2013 р. набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 27.05.2013 р. № 437, якою затверджено Порядок видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства. Встановлено, що територіальні органи Державної служби зайнятості видають за юридичною адресою підприємства, установи, організації дозволи на застосування на конкретних посадах праці вищезазначених осіб. Дія цього Порядку не поширюється на працевлаштування іноземців та осіб без громадянства, визначених у частині шостій ст.42 Закону України « Про зайнятість населення ».

Розмір плати за видачу дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства становить чотири мінімальні заробітні плати, вона зараховується до бюджету Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Деякі особливості нарахування авансових внесків з податку на прибуток

Відповідно до п.57.1 ст.57 Податкового кодексу України платник податку на прибуток, який за підсумками минулого звітного (податкового) року не отримав прибутку або отримав збиток, податкові зобов’язання не нараховував і не мав базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу отримує прибуток, має подати податкову декларацію за перше півріччя, три квартали звітного (податкового) року та за звітний (податковий) рік для нарахування та сплати податкових зобов’язань.

Кінцевий термін сплати плати за землю фізичними особами у 2013 році – 29 серпня

Нарахування громадянам сум податку проводиться териториальними органами Міндоходів, які до 1 липня поточного року видають платнику податкове повідомлення – рішення про сплату податку. Підставою для нарахування земельного податку є відомості державного земельного кадастру. Податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення, тобто 29 серпня

Відповідальність за несвоєчасну сплату авансових внесків з податку на прибуток підприємств

Авансовий внесок з податку на прибуток, визначений платником в розрахунку, вважається узгодженою сумою грошових зобов'язань, який необхідно сплачувати щомісячно, зокрема за липень – не пізніше 30 липня п.р. За несплату або несвоєчасну сплату авансових внесків з податку на прибуток передбачено відповідальність, встановлену ст.126 Податкового кодексу України (ПКУ), тобто такі санкції, як і за несплату узгодженого зобов’язання з податку на прибуток.

Відповідно до п.126.1 ПКУ, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених Податковим кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу в таких розмірах: при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу; при затримці понад 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, - у розмірі 20% погашеної суми податкового боргу.

Крім того, якщо після закінчення встановлених строків погашення грошового зобов’язання оплату не здійснено, то на суму податкового боргу нараховується пеня за кожен день прострочення із розрахунку 120% річних облікової ставки Нацбанку України (пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу).

Ведення Книги обліку доходів фізичною особою-підприємцем – платником єдиного податку

Платники єдиного податку першої та другої груп, а також платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які не є платниками ПДВ, ведуть Книгу обліку доходів. У Книзі щоденно, за підсумками робочого дня, відображаються отримані доходи.

Платники єдиного податку третьої та п’ятої груп, які є платниками ПДВ, ведуть Книгу обліку доходів і витрат.

Форми Книги обліку доходів та Книги обліку доходів і витрат затверджено наказом Міністерства фінансів України від 15.12.2011 № 1637.

Записи у зазначених книгах здійснюються за підсумками робочого дня, протягом якого отримано дохід. Зокрема, зазначаються кошти, що надійшли на поточний рахунок платника податку, та/або отримано готівкою, сума заборгованості, за якою минув строк позовної давності, фактично безоплатно отримано товари (роботи, послуги). Водночас, у Книзі обліку доходів і витрат зазначаються  понесені витрати, зокрема, суми оплачених, придбаних товарів (робіт, послуг), виплаченої заробітної плати, на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Дані таких книг використовуються фізичною особою-підприємцем для заповнення Податкової декларації.

Відповідні норми ведення обліку платниками єдиного податку визначені у ст.296 Податкового кодексу України.

Правові засади застосування строщеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку  встановлено гл. І розд. ХІV ПКУ.

Сервіс «Пульс» - шлях до успішної співпраці

Антикорупційний сервіс «Пульс» дає змогу платникам податків повідомляти про неправомірні вчинки або бездіяльність співробітників Міндоходів.

Нещодавно Міністерство доходів і зборів України здійснило ребрендинг інтерактивного сервісу «Пульс», який відтепер приймає звернення представників бізнесу не тільки з податкових, а й з митних питань. Співробітники Міндоходів постійно вживають дієві заходи для подолання корупційних проявів та створення сприятливих умов для провадження підприємницької діяльності, підвищення ступеня довіри під час співпраці з Міністерством доходів і зборів України.

З початку 2013 року до ДПІ у Київському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області на сервіс «Пульс» надійшло 8 звернень.

ДПІ у Київському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області нагадує усім платникам податків, що сервіс «Пульс» (044) 284-00-07 працює цілодобово.

Платники податку на нерухомість, не хвилюйтеся!

30 липня 2013 р. Президент України підписав Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості», який встановлює нові правила оподаткування житла.

Громадяни, які вже сплатили податок на нерухомість можуть повернути сплачені кошти, після набрання чинності Закон про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до податкової інспекції (територіальних органів Міндоходів).

ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області інформує, що платникам податків не має підстав для хвилювання. Адже сплачені кошти в поточному році можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 році. Відповідно до Податкового кодексу для подання заяви щодо повернення надміру сплачених коштів у них є три роки.

Працюючі пенсіонери повинні платити єдиний соцвнесок

Сплата єдиного внеску на обов’язкове державне соціальне страхування регулюється Законом України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі - Закон № 2464).
Згідно п. 2 частини 1 ст. 4 Закону № 2464 працівники, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях, в інших юридичних осіб, утворених відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання є платниками
єдиного внеску.
Платники єдиного внеску зобов’язані своєчасно та в повному обсязі нараховувати і сплачувати  єдиний внесок.

Звільнення від сплати  єдиного внеску для працюючих на підприємстві пенсіонерів законодавством не передбачено.

Філія підприємства не може самостійно перейти на сплату єдиного податку

Юридична особа підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, обліку та звітності. При переході на сплату єдиного податку такий субєкт господарювання подає до відповідного територіального органу Міндоходів України заяву. При цьому, у такій заяві зазначається інформація щодо усіх філій юридичної особи. Перелік філій, у свою чергу, зазначається у свідоцтві платника єдиного податку.

У разі, якщо юридична особа не може бути платником єдиного податку, то, відповідно, ії представництва, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи не можуть бути платниками єдиного податку. Нагадаємо, що філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза ії місцезнаходженням та здійснює всі або частину ії функцій. Філії не є юридичними особами, вони наділяються майном особи, що ії створила, і діють на підставі затвердженого нею положення.

Порядок ведення діяльності на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності визначений Розділом XIV Податкового Кодексу України.

Інформаційно – комунікаційний сектор ДПІ у Київському районі

 

м.Одесси Головного управління Міндоходів в Одеській області

 
 


АвторизацияСейчас 3 гостей онлайн

Наш опрос

Ответы на какие вопросы Вам наиболее интересно видеть в программе?