БУМ!

Уважаемые Бухгалтеры!

Рады сообщить Вам, что СЕГОДНЯ на рынке бухгалтеров Украины произошло важное событие, и Вы первые, кому мы это сообщаем

 

Подробнее ...
Продукты компании 1С

Уважаемые пользователи и клиенты нашей компании сообщаем Вам, что программные продукты от компании 1С теперь доступны и Вам.  

Подробнее ...
Вопросы и ответы от ГНИ

На питання платників податків, які надійшли в телефонному режимі «гаряча лінія» відповідає начальник відділумісцевих податків і зборів, плати за землю ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській областіНадія Вадовська:

Питання: Чи звільняється пенсіонер від сплати земельного податку, якщо у його користуванні є дві земельні ділянки: одна – присадибна, інша – для ведення садівництва?

Відповідь: Відповідно до п.281.1 ст.281 ПКУ пенсіонери звільняються від сплати земельного податку. При цьому звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм:

-          для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більше 2 га;

-          для присадибної ділянки: у селах –не більше 0,25 га; в селищах –не більше 0,15 га; у містах – не більше 0,10 га;

-          для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 га; для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 га;

-          для ведення садівництва – не більш як 0,12 га.

Однак громадяни повинні засвідчити своє право на земельні ділянки. Документами, що посвідчують таке право є, закрема – державний акт.

Питання: Чи існують пільги із земельного податку для новоствореного фермерського господарства?

Відповідь: Відповідно до статті 282 ПК України передбачені пільги щодо сплати податку для юридичних осіб. Так новостворені фермерські господарства звільняються від сплати земельного податку протягом трьох років, а в трудонедостатніх населених пунктах – протягом пяти років з часу передачі їм земельної ділянки у власність (пп.282.1.11 п.282.1).

Увага, для платників податків - «гаряча лінія»!

31.07.2013 року з 15:00 до 16:00 години буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу контролю за декларуванням податку на додану вартість ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області на тему: « Податок на додану вартість » за тел. 42-27-97.

Отримали право власності на нерухомість – подайте вчасно декларацію

Згідно з пп.265.7.5 п.265.7 ст.265 Податкового кодексу платники податку на нерухоме майно – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 1 лютого цього ж року подають територіального органу Міндоходів за місцезнаходженням об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст.46 Податкового кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової нерухомості декларація подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт.

Форма податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 25.12.2012 №1408.

Форма Декларації та ст.50 Податкового кодексу передбачають, що платник податків має право подати уточнюючу податкову звітність. Примітками 2 та 3 до Декларації передбачено заповнення уточнюючої Декларації при переході права власності на об’єкт житлової нерухомості протягом звітного року.

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо приймання та комп’ютерної обробки податкової звітності платників податків визначено, що нова звітна декларація подається платником податків до граничного терміну подання податкової звітності.

Тому, якщо юридичною особою подано звітну Декларацію, а перехід права власності на об’єкт оподаткування відбувся до 1 лютого, то така особа подає нову звітну Декларацію до закінчення граничного терміну її подання.

У разі, якщо перехід права власності на об’єкт оподаткування відбувся після 1 лютого, то такий платник податків має подати уточнюючу Декларацію протягом місяця з дня переходу права власності на такий об’єкт.

Переходите зі спрощеної на загальну систему оподаткування – звітуйте вчасно

Порядок оподаткування доходів, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування регулюється положеннями ст. 177 Податкового кодексу України.

Фізичні особи-підприємці, які:

- зареєстровані протягом року в установленому законом порядку;

- перейшли зі спрощеної системи оподаткування на загальну,

подають податкову декларацію за результатами звітного кварталу, в якому розпочато таку діяльність або відбувся перехід за загальну систему оподаткування.

Вперше зареєстровані підприємці в декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації.

Декларації подаються протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного кварталу. Сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену у такій декларації, слід протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем граничного строку подання декларації.

Для відображення результатів діяльності фізичні особи-підприємці заповнюють додаток 5 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб, отриманих фізичною особою-підприємцем від провадження господарської діяльності» до податкової декларації наступним чином:

- у частині І «Доходи від провадження господарської діяльності» зазначається сума одержаного доходу, витрати, пов’язані з господарською діяльністю, сума чистого оподатковуваного доходу;

- у частині ІІ «Розрахунок податкових зобов`язань» - сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету за результатами кварталу. Крім цього, фізична особа самостійно розраховує та зазначає суму авансових  платежів на підставі очікуваного  чистого доходу.

До початку перевірки маєте право подати уточнюючу звітність

Якщо платник податків отримав копію наказу про проведення документальної планової перевірки та письмове повідомлення із зазначенням дати проведення такої перевірки, то уточнюючі розрахунки він може подати лише до її початку.

Під час проведення документальних планових та позапланових перевірок платник не має права подавати уточнюючі розрахунки до поданих ним раніше податкових декларацій за будь-який звітний (податковий) період з відповідного податку і збору, який перевіряється контролюючим органом.

Нагадаємо, про проведення документальної планової перевірки керівником органу Міндоходів приймається рішення, яке оформлюється наказом.

Право на проведення документальної планової перевірки платника надається лише у випадку, коли йому не пізніше ніж за 10 календарних днів до дня проведення зазначеної перевірки вручено під розписку або надіслано рекомендованим листом з повідомленням про вручення копію наказу про проведення документальної планової перевірки. Разом з копією наказу повинно бути письмове повідомлення із зазначенням дати початку проведення такої перевірки.

Відповідна норма передбачена ст. 50 і 77 р. ІІ Податкового кодексу України.

Хто може працювати на 2 групі єдиного податку

До платників єдиного податку, які відносяться до другої групи, належать фізичні особи - підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво чи продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:

- не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;

- обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.

Ці умови не поширюється на фізичних осіб - підприємців, які надають посередницькі послуги з купівлі, продажу, оренди та оцінювання нерухомого майна (група 70.31 КВЕД ДК 009:2005), а також здійснюють діяльність з виробництва, постачання, продажу (реалізації) ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння. Такі фізичні особи - підприємці належать виключно до третьої або п’ятої групи платників єдиного податку, якщо відповідають вимогам, встановленим для таких груп.

Заміна старих кодів економічної діяльності на нові

З метою забезпечення заміни усіма субєктами господарювання старих кодів економічної діяльності на нові наказом Мінекономрозвитку України від 07.02.2013 р. № 113 відновлено чинність КВЕД-2005 на період до 31.12.2013 р.

Відповідно до пп.5 п.299.11 ст.299 ПК України у свідоцтві платника єдиного податку зазначаються обрані фізичною особою-підприємцем першої і другої груп види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.

У разі зміни податкової адреси суб”єкта господарювання, місця провадження господарської діяльності, видів господарської діяльності платниками єдиного податку першої і другої груп подається заява до територіального органу Міндоходів України не пізніше 20 числа місяця, наступного за місяцем, у якому відбулися такі зміни.

До раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку в день подання таким платником заяви вносяться зміни щодо видів господарської ,діяльності.

Податковим кодексом не передбачено відповідальності за невнесення змін до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку в разі неподання підприємцем – платником єдиного податку заяви про застосування спрощеної системи оподаткування у звязку зі зміною видів господарської діяльності з КВЕД-2005 на аналогічні види діяльності за КВЕД-2010, на підставі якої вносяться зміни до раніше виданого свідоцтва платника єдиного податку.

В ДПІ у Київському районі м.Одеси зареєстровано 357 касових апаратів з електронною стрічкою

З початку року до системи зберігання і збору даних реєстраторів розрахункових операцій вже підключено 357 одиниць РРО, які щоденно передають контрольно-звітну інформацію в електронній формі. Це становить 55 відсотків від загальної кількості зареєстрованої у податковому органі касової техніки.

Про це повідомилив управлінні інформаційних технологій та обліку платників ДПІ у Київському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області

З 1 січня 2013 року користувачі касової техніки повинні звітувати до органів Міндоходів в електронному вигляді. Саме для цього реєстратори розрахункових операцій мають бути оснащені модемами, що передають інформацію з електронних стрічок.

Одночасно звертаємо увагу, що платники, які використовують РРО та не подають звітність в електронному вигляді з початку року порушують вимоги закону.

Довідково: Президент України Віктор Янукович підписав Закон України №357-VII, яким внесено зміни до терміну настання відповідальності за неподання електронної звітності РРО. Згідно із Законом, фінансова відповідальність за неподання  звітності РРО в електронному вигляді настає з 1 січня 2014 року. До цього часу за неподання електронної звітності платників, які використовують касові апарати, не штрафуватимуть.

Термін сплати податкуз доходів фізичних осіб

за результатами річного декларування – до 01.08.13року

Згідно з нормами Податкового кодексу України, кожен громадянин має самостійно до 1 серпня сплатити суму податкового зобов’язання, зазначену в поданій ним податковій декларації про майновий стан та доходи.

Загалом з початку 2013 року до ДПІ у Київському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області було подано 1204. декларації про майновий стан та доходи громадян, які задекларували доходи, отримані у 2012 році, на суму більш ніж 221,6 млн. гривень. Згідно поданих декларацій сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягала сплаті до бюджету склала 9,7 млн.гривень, з яких 9,6 млн. гривень вже надійшли до бюджету.

За 6 місяців у ДПІ у Київському районі м.Одесиприсвоєно953 реєстраційних номерів облікової картки платника податків

У переважній більшості це діти, які готувалися до зовнішнього незалежного оцінювання та вступу у вищі навчальні заклади, ті хто отримали спадщину, діти сироти, над якими здійснюється опікунство та у разі виїзду за кордон.

Нагадуємо, що дитина, яка не досягла 16 річного віку або є неповнолітньою і ще не має паспорта, не може самостійно отримати документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків. В інтересах дитини це може зробити один з батьків (усиновитель, опікун,  піклувальник).

Для цього необхідно пред’явити свідоцтво про народження дитини та документ, що посвідчує особу  одного з батьків (усиновителя, опікуна, піклувальника).

Документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі видається протягом п’яти робочих днів з дня звернення фізичної особи або її уповноваженої особи до державної податкової інспекції за місцем проживання.  У такому  документі зазначається реєстраційний номер облікової картки платника податків.

Взагалі протягом першого півріччя 2013 року видано 3077 довідок про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків.

Правом на податкову знижку скористалося понад 600мешканців Київського району м.Одеси

За підсумками декларування доходів загальна сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню згідно з поданими до ДПІ у Київському районі м.Одесистаном на 01.07.2013 податковими деклараціями про майновий стан та доходи, складає 404,0тис. гривень.

Згідно з положеннями Податкового кодексу України до витрат, які дають право на використання податкової знижки, включаються:

частина суми процентів, сплачених платником податку за користування іпотечним житловим кредитом;

сума коштів або вартість майна, передані платником податку у вигляді пожертвувань або благодійних внесків неприбутковим організаціям, зареєстрованим в Україні та внесеним до Реєстру неприбуткових організацій та установ на дату передачі таких коштів та майна у розмірі, що не перевищує 4% від суми його загального оподатковуваного доходу звітного року;

сума витрат платника податку на сплату страхових платежів та пенсійних внесків, сплачених платником податку страховику-резиденту, недержавному пенсійному фонду, банківській установі за договорами довгострокового страхування життя;

сума коштів, сплачених платником податку на користь закладів освіти.

Нагадуємо, що громадяни, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку, можуть подати декларацію протягом усього року. Якщо платник податку не скористається в 2013 році правом на нарахування податкової знижки за наслідками 2012 року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Отримання електронних даних з ЄДР в електронному вигляді

Мінюст України вніс зміни до Порядку надання відомостей з ЄДР, затвердженого власним наказом від 14.12.2012 р. № 1846/5, якими передбачено можливість отримання юридичними особами та фізичними особами – підприємцями виписок, витягів, довідок та інформації з ЄДР в електронному вигляді незалежно від місця зберігання їх реєстраційних справ.

Електронний запит, завірений електронним цифровим підписом, разом із відсканованим документом, що підтверджує внесення плати за отримання даних із ЄДР, подається через Реєстраційний портал. (Наказ від 27.06.2013р. № 1283/5).

Подання декларації з податку на прибуток у разі отримання збитків

Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу встановлено, що у разі якщо платник податку, який сплачує авансовий внесок, за підсумками І кварталу звітного (податкового) року не отримав прибуток або отримав збиток, він має право подати податкову декларацію та фінансову звітність за І квартал. Такий платник податку не здійснює авансових внесків у II – IV кварталах звітного (податкового) року, а податкові зобовязання визначає на підставі податкової декларації за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та року, яка подається до територіального органу Міндоходів України в порядку, передбаченому цим Кодексом.

 

У разі якщо платник податку вирішує не подавати декларацію з податку на прибуток за цей період, то він зобовязаний продовжити сплачувати авансові внески.

 

 
 


АвторизацияСейчас 8 гостей онлайн

Наш опрос

Ответы на какие вопросы Вам наиболее интересно видеть в программе?