БУМ!

Уважаемые Бухгалтеры!

Рады сообщить Вам, что СЕГОДНЯ на рынке бухгалтеров Украины произошло важное событие, и Вы первые, кому мы это сообщаем

 

Подробнее ...
Продукты компании 1С

Уважаемые пользователи и клиенты нашей компании сообщаем Вам, что программные продукты от компании 1С теперь доступны и Вам.  

Подробнее ...
Вопросы и ответы от ГНИ

На питання платників податків, які надійшли в телефонному режимі «гаряча лінія» відповідає начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській областіОлена Перекопська:

Питання: За якою ставкою оподатковується доход, отриманий платником податку в результаті прийняття ним у спадщину обєкта нерухомості від спадкодавця - нерезидента першого ступеня споріднення?

Відповідь: Відповідно до пп.174.2.3 п.174.2 ст.174 ПКУ обєкти спадщини оподаткувуються за ставками, визначеними в п.167.1 ст.167 цього Кодексу, для будь-якого обєкта спадщини, що успадковується спадкоємцем від спадкодавця-нерезидента, та для будь-якого обєкта спадщини, що успадковується спадкоємцем-нерезидентом від спадкодавця-резидента. Тобто у Вашому випадку ставка становитиме 15(17) відсотків.

Увага, для платників податків - «гаряча лінія»!

24.07.2013 року з 15:00 до 16:00 години буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником відділу місцевих податків і зборів, плати за землю ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області на тему: « Плата за землю » за тел. 49-50-62.

Сплата податку на нерухомість переноситься

Законопроектом № 2405 "Про внесення змін до ст. 265 Податкового кодексу щодо об'єктів житлової нерухомості", прийнятому Верховною РадоюУкраїни передбачено перенесення терміну сплати податку на нерухоме майно. Прийнятий документ, зокрема, пропонує внести зміни до перехідних положень Податкового кодексу в частині формування реєстру платників податків і проведення звірки даних майнових прав.

Відповідно до Закону податок на нерухомість сплачуватиметься фізичними особами у 2014 році за поточний 2013 рік.

Законом встановлено не оподатковувати податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, об'єкти житлової нерухомості, що належать приймальним сім'ям, сім'ям опікунів дітей, в яких виховується троє і більш за дітей, а також об'єкти житлової нерухомості, що належать дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківської опіки, і особам з їх числа, але не більш ніж один об'єкт на дитину.

Законом також переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку застосовуватимуться пільги.

Так, пільга застосовуватиметься для власників:

- квартир, сумарна житлова площа яких не перевищує 120 м. кв.;

-  будинків, сумарна житлова площа яких не перевищує 250 м. кв.;

- квартир та будинків – 370 м. кв.

Ставки податку будуть диференційовані.

Для власників:

- квартир - не більше 1 відсотка мінімальної заробітної плати (м.з.п), житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;

- будинків - не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;

- квартир та будинків не більше 1 відсотка м.з.п., житлова площа яких не перевищує 740 кв. метрів, 2,7 % у разі перевищення;

Враховуючи нові правила оподаткування житла, громадяни, які вже сплатили податок можуть повернути сплачені кошти після набрання чинності цього Закону. Для цього їм потрібно звернутися із заявою до податкової інспекції (територіальних органів Міндоходів).

Разом з цим, сплачені кошти в поточному році можуть бути зараховані для сплати податку у 2014 році.     Відповідно до Податкового кодексу для подання заяви щодо повернення надміру сплачених коштів у них є три роки.

Новостворений підприємець: коли надавати перший звіт про доходи

ДПІ у Київському районі м. Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області інформує підприємців про терміни та порядок звітування. Так, відповідно до пп.177.5 ст.177 Податкового кодексу України фізичні особи - підприємці подають до територіального органу Міндоходів податкову декларацію за своїм місцезнаходженням за результатами календарного року у строки, встановлені цим кодексом для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи. Форма такої декларації та Інструкція щодо її заповнення затверджені наказом Міністерства фінансів України від 07.11.11 №1395.

Річну податкову декларацію підприємцям слід подати протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Фізичні особи – підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшла із спрощеної системи оподаткуванняна загальну систему оподаткування, подають податкову декларацію про майновий стан і доходи за результатами звітного кварталу, в якому розпочата така діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування.Вперше зареєстровані підприємці в податковій декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату державної реєстрації підприємцем. Платники податку розраховують та сплачують авансові платежі у строки, визначені пп.177.5.1 п.177.5 ст.175, що настануть у звітному податковому році.

Нова форма податкового розрахунку за спеціальне використання лісових ресурсів

Нову форму податкового розрахунку збору за спеціальне використання лісових ресурсів затверджено наказом Мінфіну від 21.12.2012 р. №1404, зареєстрованим у Мін'юсті 22.01.2013 р. за №172/22704. Податковий розрахунок збору за новою формою слід складати, починаючи з ІІ кварталу 2013 року.

Відповідно до норм п. 334.2 ст. 334 ПКУ лісокористувачі складають розрахунок накопичувальним підсумком з початку року, то розрахунок збору за новою формою потрібно подавати за результатами першого півріччя 2013 року, а за I квартал 2013 року – за формою, затвердженою наказом ДПАУ від 24.12.2010 р. № 1019, зареєстрованим в Мін'юсті 13.01.2011 р. за № 45/18763.

Згідно з абзацом другим п. 46.6 ст. 46 ПКУ до затвердження нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, наступний за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними попередні форми декларацій (розрахунків).

Фахівці Київської ДПІ м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області нагадують платникам, що відповідно п. 334.1 ст. 334 Кодексу базовий податковий (звітний) період для збору дорівнює календарному кварталу.

Для коригування податкових зобов’язань та податкового кредиту – 1095 днів

Відповідно до п.192.1 ст.192 р.V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) визначено, що якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню.

Враховуючи те, що згідно п.102.5 ст.102 гл.9 р.ІІ ПКУ заяви про повернення надміру сплачених грошових зобов’язань або про їх відшкодування у випадках, передбачених  ПКУ, можуть бути подані не пізніше 1095 дня, що настає за днем здійснення такої переплати або отримання права на таке відшкодування. У разі, якщо зміна суми компенсації вартостіі товарів/послуг чи повернення товарів, відбувається після сплину 1095 днів з періоду, в якому були визначені податкові зобов’язання з ПДВ, платник - продавець таких товарів/послуг не може відкоригувати податкові зобов’язання, визначені 1095 і більше днів тому.

Працюєте чи ні, а декларацію подавати треба

Відповідно до пп. 177.5 ст. 177 Податкового кодексу, фізичні особи – підприємці подають до територіального органу Міндоходів податкову декларацію за місцем своєї адреси за результатами календарного року у строки, встановлені для річного звітного податкового періоду, в якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи.

Таким чином, фізична особа – підприємець, що працює на загальній системі оподаткування, повинна надавати за результатами календарного року податкову декларацію про доходи, незалежно від того чи проводилась протягом звітного року підприємницька діяльність чи ні.

Платники Київського району м.Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області активно звітують електронкою

З кожним роком зростає кількість платників податків, які подають звітність в електронному вигляді. За результатами червня 2013 року найбільше звітів електронкою надійшло з податку на додану вартість - 98,0 відсотків.Також зріс відсоток тих, хто надсилає звіти по e-mail за формою 1-ДФ – 86 %, тощо.

Для створення комфортних умов платникам податків та митних платежів в м.Одесі працює 2 секториакредитованогоЦентру сертифікації ключів, які надають послуги щодо оформлення безоплатних електронних ключів за адресами:

-          м. Одеса, Французький бульвар, 7, 2 поверх, каб.209, тел.725-64-05 (на території ДПІ у Приморському район6і м.Одеси);

-          м. Одеса, вул.Стовпова,16, 1-й поверх, каб.109 (на території ДПІ у Малиновському районі м.Одеси).

Звернувшись до сектору Центру сертифікації ключів ДПС України, фізичні та юридичні особи зможуть отримати послуги електронного цифрового підпису безкоштовно.

Спеціалізоване програмне забезпечення, засіб захисту інформації, чинні сертифікати ключів та договір про визнання електронних документів - це доступ до інтернету для оформлення звітності в електронному вигляді.

Мінімізація заробітної плати – це крок в минуле

Зарплата в «конвертах» - це майбутнє без гарантій і упевненості. Необхідно вже зараз поклопотатися про своє «завтра» і не погоджуватися на отримання нелегальної заробітної плати. Право кожного – нести в свої сім’ї добробут і спокій, отримувати певні соціальні гарантії. Тож від власної байдужості й мовчазної бездіяльності кожен трудовий нелегал втрачає: трудову пенсію, відпускні за час щорічної відпустки, суму індексації заробітної плати у зв’язку зі зростанням цін, допомогу з тимчасової непрацездатності у випадку хвороби та інше.

З початку року податковою інспекцією направлено понад 300 листів податковим агентам – юридичним особам та фізичним особам, які використовують працю найманих працівників з пропозицією про перегляд рівня заробітної плати.

Протягом січня – червня 2013 року керівники 344 підприємств та організацій прийняли участь у проведенні нарад посадовими особами ДПІ у Київському районі м.Одеси з питання перегляду діючих розмірів заробітної плати до рівня, передбаченого діючим законодавством про працю.

За підсумками проведених заходів протягом січня - червня 2013 року переглянули розмір заробітної плати 206 підприємств та 85 підприємців, додатково бюджет міста отримав податку на доходи фізичних осіб в сумі понад 330,0 тис. грн.

ДПІ у Київськ5ому районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області закликає громадян і працедавців всіх форм власності не порушувати законодавство та відмовитись від виплати найманим працівникам заробітної плати в «конвертах».

Для здійснення діяльності арбітражного керуючого необхідно

зареєструватися самозайнятою особою

Особи, які планують здійснювати незалежну професійну діяльність, повинні стати на облік у територіальних органах Міндоходів України як самозайняті особи та отримати відповідну довідку. Зробити це необхідно за місцем свого постійного проживання.

Арбітражні керуючі як особи, що провадять незалежну професійну діяльність, мають право на відрахування з суми доходу документально підтверджених витрат, необхідних для ведення такої діяльності. Якщо ж у такого платника відсутня довідка про взяття на облік, об’єктом оподаткування є  доходи, отримані від такої діяльності без урахування витрат.

Для визначення бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб розраховується середньомісячний оподатковуваний дохід.

Розмір середньомісячного річного оподатковуваного доходу розраховується як отриманий загальний річний оподатковуваний дохід, зменшений на суму документально підтверджених річних витрат, поділений на кількість календарних місяців, протягом яких здійснювалася діяльність.

Оподаткування доходів фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, здійснюється відповідно до положень ст. 178 Податкового кодексу України.

Тимчасово припинили господарську діяльність – не забувайте звітувати

Платник податків зобов’язаний за кожний звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Звітність подається до органу Міндоходів, в якому платник податків перебуває на обліку. Важливо пам’ятати, навіть якщо платник податків вирішив на певний період призупинити ведення своєї  господарської діяльності, то звітувати потрібно у будь-якому випадку.

Нагадаємо, платник податків зобов’язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.

Звітність подається в один із таких способів:

- Особисто платником або уповноваженою на це особою;

- Надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;

- Засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного підпису підзвітних осіб у порядку, визначеному законодавством.

Відповідна норма передбачена ст.16, 49 Податкового кодексу України від
2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями.

Несвоєчасна сплата податкових зобов’язань фізичною особою – ризик втрати майна

Протягом І півріччя 2013р. ДПІ у Київському районі м.Одеси ГУ Міндоходів в Одеській області подано до адміністративного суду 22 позови до фізичних осіб - злісних неплатників податків про стягнення податкового боргу  на загальну суму 1774,2 тис. грн. Судом задоволено 15 позовів на загальну суму 545,8 тис. грн. Судове провадження за рештою позовів триває. За судовими рішеннями, що набрали законної сили, отримано виконавчі листи, які направлено до державної виконавчої служби на виконання.

Звертаємо увагу, що  відповідно до ст. 128 Господарського кодексу України громадянин-підприємець відповідає за своїми зобов'язаннями усім  своїм майном, на яке відповідно до закону може бути звернено стягнення.

Таким чином, у разі несвоєчасної сплати податків до бюджетів такий платник ризикує втратити належне йому власне майно.

З огляду на викладене, з метою уникнення процедур, пов’язаних з примусовою реалізацією майна, ДПІ у Київському районі м.Одеси закликає платників податків до належного виконання своїх податкових обов’язків.

«Спрощенці» першої і другої груп можуть йти у відпустку й не сплачувати податок

Але це стосується тих платників єдиного податку котрі не використовують працю найманих осіб.

Не сплачувати податок на час відпустки «єдинщики»  можуть раз на рік протягом одного місяця. Заяву у довільній формі про період щорічної відпустки необхідно подати в територіальні органи Головного управління Міндоходів в Одеській області.

Згідно із нормами Податкового кодексу України платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок авансовими внесками не пізніше 20 числа поточного місяця. Щоб уникнути порушення терміну сплати авансових платежів фахівці Міндоходів рекомендують заздалегідь  повідомляти про те, що ви вирішили скористатись своїм правом на щорічну відпустку.

Інформаційно – комунікаційний сектор ДПІ у Київському районі

м.Одесси Головного управління Міндоходів в Одеській області

 

 
 


АвторизацияСейчас 4 гостей онлайн

Наш опрос

Ответы на какие вопросы Вам наиболее интересно видеть в программе?