БУМ!

Уважаемые Бухгалтеры!

Рады сообщить Вам, что СЕГОДНЯ на рынке бухгалтеров Украины произошло важное событие, и Вы первые, кому мы это сообщаем

 

Подробнее ...
Продукты компании 1С

Уважаемые пользователи и клиенты нашей компании сообщаем Вам, что программные продукты от компании 1С теперь доступны и Вам.  

Подробнее ...
Вопросы и ответы от ГНИ

На питання платників податків, які надійшли в телефонному режимі «гаряча лінія» відповідає начальник управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області.

Питання: Чи потрібно сплачувати податок на нерухоме майно та за який обєкт нерухомості у разі наявності у приватній власності квартири площею 60 м.кв. та  дачного будинку?

Відповідь: Відповідно до пп.265.2.2 п.265.2 ст.265 ПКУ не є обєктом оподаткування садовий або дачний будинок, але не більше одного такого обєкта на одного платника податку. Крім того п.265.4 ст.265 цього Кодексу передбачені пільги із сплати податку для власників квартир житлова площа яких не перевищує 120 м.кв. Таким чином у Вашому випадку податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки сплачувати не потрібно.

Питання: Який порядок обчислення суми податку на нерухоме майно в разі зміни власника обєкта оподаткування?

Відповідь: Відповідно до пп.265.8.1 п.265.8 ст.265 ПКУ у разі переходу права власності на обєкт оподаткування від одного власника до іншого протягом календарного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений обєкт оподаткування, а для нового власника – починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Увага, для платників податків - «гаряча лінія»!

17.07.2013 року з 15:00 до 16:00 години буде проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» з начальником управління доходів і зборів з фізичних осіб ДПІ у Київському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області Перекопською Оленою Миколаївною на тему: « Оподаткування доходу, отриманого платником податку в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок  обєктів нерухомості » за тел. 49-50-62.

ПОДАТКОВОЮ КИЇВСЬКОГО РАЙОНУ М. ОДЕСИ ЗІБРАНО 236,2 МЛН.ГРИВЕНЬ ПОДАТКІВ

За січень - червень 2013 року до Зведеного бюджету України платниками податків було сплачено 236,2 млн.грн., що на 41,5 млн.грн. або на 21,3 відсотків перевищує надходження за відповідний період 2012 року.

До Держбюджету України сплачено 99,9 млн.грн., що на 20,0 млн.грн., або на 25,1 відсотків більше надходжень за 6 місяців минулого року. До місцевих бюджетів надійшло 136,2 млн.грн., додаткові надходженнясклали 21,4 млн.гривень. Зростання надходжень до Державного бюджету України досягнуто за рахунок основних бюджетоутворюючих податків - податку на додану вартість та податку на прибуток, акцизного податку.

Надходження єдиного податку зросли  майже на 40 відсотків

За січень - червень 2013 року до місцевого бюджету платниками єдиного податку було сплачено 26,1 млн.грн., що на 7,4 млн.грн. або на 39,8 відсотків перевищує надходження за відповідний період 2012 року.

Зростання надходжень зі сплати податку відбулось переважно за рахунок збільшення платників – спрощенців. Так станом на 01.07.2013 р. у ДПІ у Київському районі м.Одеси обліковується 11808 платників єдиного податку, що на 877  більше аналогічного періоду 2012 р., у т.ч. фізичних осіб-підприємців – 10550, що на 725 перевішує показник минулого року.

Зросли надходження до державного бюджету з податку на прибуток

За січень - червень 2013 року до державного бюджету платниками податку на прибуток було сплачено 35,7 млн.грн., що на 3,9 млн.грн. або на 12,1 відсотків перевищує надходження за відповідний період 2012 року.

Майже 45 млн. грн. ПДВ спрямували до бюджету платники

Київського району м. Одеси

У січні-червні цього року до державного бюджету від платників податків Київського району  м. Одеси надійшло 44,7 млн. грн. податку на додану вартість. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 1,6 млн. грн., або на 3,6 відсотки.

Зокрема, у червні 2013 рокуДПІ у Київському районі м. Одеси направлено до загального фонду державного бюджету 8,3 млн. грн. ПДВ.

106,4 тисячи гривень – за воду!

Протягом січня-червня 2013 року до держбюджету за спеціальне користування водою платники Київського району м. Одеси перерахували 53,2 тис.грн., що на 7,7 відсотків перевищує показник аналогічного періоду 2012 року, понад 50,0 тис. грн отримав місцевий бюджет.

За словами фахівців, в районі сплату збору за спеціальне користування водою здійснює 310 платників.

Нагадаємо, податок не сплачують ті громадяни, які використовують воду виключно для власних питних і санітарно-гігієнічних потреб.

 

 

Темп росту сплати податку на доходи фізичних осіб Київського району м.Одеси 13,4відсотки

 

Надходження податку на доходи фізичних осіб по ДПІ у Київському районі м.Одеси за шістьмісяців 2013 року до місцевих бюджетів  зросли у порівняні з аналогічним періодом минулого року на 9,6 млн. грн. або на 13,4 % .

За  січень - червень 2013 року  до бюджету надійшло 81,6 млн. грн. податку на доходи фізичних осіб, що складає 108,4 % виконання затвердженого показника Міністерства доходів і зборів України.

Індикативний показник по ДПІ у Київському районі м.Одеси по податку на доходи фізичних осіб, доведений Міністерством доходів і зборів України, забезпечено на 108,4 відс., перевиконання складає 6,3млн. гривень.

 

 

Більш мільйона гривень збору на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства сплатили платники Київського району м.Одеси

Протягом січня - червня 2013 року 225 суб’єктів підприємницької діяльності, які продають алкогольні напої та пиво, не застосовуючи при цьому спрощену систему обліку та звітності сплатили 1,4 млн. грн. збору, що на 651,3 тис.грн. або на 91,2 % перевищує надходження за відповідний  період минулого року.

Ставка збору складає 1,5% від виручки, отриманої на всіх етапах реалізації в оптово-роздрібній торговельній мережі та мережі громадського харчування алкогольних напоїв і пива.

 

 

 

Нові акцизні марки з 1 вересня

Кабмін постановою від 03.07.2013 р. № 474 переніс термін введення марок акцизного збору нового зразка на 1 вересня 2013 року замість 1 серпня 2013 року, а також ввів додаткові реквізити акцизних марок із метою посилення державного контролю їх обороту та зменшення можливості для маніпулювання ними.

 

До уваги платників податків!

 

Громадяни, які вийшли на пенсію за віком мають право на пільгу при сплаті земельного податку. Це передбачено п. 281.1 статті  281 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року із змінами та доповненнями.

Для отримання такої пільги фізична особа повинна подати до відповідного територіального органу Міндоходів за місцезнаходженням земельної ділянки заяву та документи, які посвідчують її право на пільгу (паспорт, пенсійне посвідчення, тощо).

Окрім того, Кодексом передбачено звільнення від сплати земельного податку інвалідів першої та другої груп, ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», фізичних осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати земельного податку, передбачене для відповідної категорії громадян, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.

 

Втратили документи пов’язані з обчисленням і сплатою податків і зборів –

терміново повідомте орган Міндоходів

У разі втрати, пошкодження або дострокового знищення первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів платник зобов’язаний у п’ятиденний строк з дня такої події письмово повідомити орган Міндоходів за місцем обліку.

Крім того, платнику необхідно відновити втрачені документи протягом 90 календарних днів з дня, що настає за днем надходження повідомлення до органу Міндоходів.

Нагадаємо, для цілей оподаткування платник податків і зборів повинен вести облік доходів, витрат та інших показників на підставі зазначених документів. Формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами – не допускається.

Суб’єкт господарювання зобов’яаний забезпечити зберігання документів (вказаних в абзаці першому), не менш як 1095 днів з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи.

Відповідна норма передбачена ст.16, 44 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року №2755-VІ із змінами та доповненнями.

 

Помилка під час подання звітності

 

У разі помилкового подання суб’єктом господарювання податкової звітності до органу Міндоходів, він може повідомити про це відповідний орган письмово. У листі платник повинен обґрунтувати обставини помилково поданої податкової звітності. Якщо до певного підрозділу Міндоходів потрапили ваші звіти, які взагалі не потрібно було подавати або вони подані не до того органу Міндоходів, варто звернутися з письмовим проханням не визнавати дану звітність як податкову.

Під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа органу Міндоходів, в якому перебуває на обліку платник податків, перевіряє наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених п.48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ. Інші показники, зазначені в податковій декларації платника, до її прийняття перевірці не підлягають (відповідно до ст.49 ПКУ).

Сервіс «Пульс» - унікальний сервіс зворотного зв'язку Міністерства

доходів і зборів з платниками податків

 

Державна податкова інспекція у Київському районі м.Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області нагадує, що Міністерство доходів і зборів України здійснило ребрендінг інтерактивного сервісу «Пульс податкової», який відтепер приймає звернення представників бізнесу не тільки з податкових , а й з митних питань.

Завдяки оновленому «Пульсу» представники бізнесу, в тому числі і суб'єкти ЗЕД, мають можливість повідомити про неправомірні дії або бездіяльність співробітників Міністерства доходів і зборів. Керівництво відомства оперативно вирішить суперечливі питання, що виникають не тільки у сфері адміністрування податків, а й під час здійснення митного контролю й митного оформлення.

Номер цілодобової телефонної лінії оновленого сервісу «Пульс» Міністерства доходів та зборів для клієнтів податкової та митниці: ( 044)284-00-07.

Про розгляд письмових звернень громадян за січень – червень 2013 року

 

Державна податкова інспекція у Київському районі м.Одеси Головного управління Міндоходів в Одеській області повідомляє, що за січень – червень 2013 року до податкової на розгляд надійшло 37 звернень. Безпосередньо від громадян надійшло 36 звернень, депутатських звернень – 1

Найчастіше громадяни у своїх зверненнях порушували питання з податку на доходи фізичних осіб, з питань контрольно – перевірочної роботи та щодо оподаткування доходів, отриманих від підприємницької діяльності. Працівниками податкової всі звернення розглянуто у встановлені законодавством терміни та надано вичерпні відповіді.

 

Інформаційно – комунікаційний сектор ДПІ у Київському районі

 

м.Одесси Головного управління Міндоходів в Одеській області

 
 


АвторизацияСейчас 3 гостей онлайн

Наш опрос

Ответы на какие вопросы Вам наиболее интересно видеть в программе?