БУМ!

Уважаемые Бухгалтеры!

Рады сообщить Вам, что СЕГОДНЯ на рынке бухгалтеров Украины произошло важное событие, и Вы первые, кому мы это сообщаем

 

Подробнее ...
Продукты компании 1С

Уважаемые пользователи и клиенты нашей компании сообщаем Вам, что программные продукты от компании 1С теперь доступны и Вам.  

Подробнее ...
Новости законодательства 48 тиждень 2012 р.: 26 листопада – 2 грудня PDF Печать

Партнер компании «Аркада-Гранд»

Новости законодательства подготовлены

аналитиками Компании «Динай»

 

 

 

РЕКЛАМА

Реклама лише в національній валюті

Рекламуючи товари чи послуги, слід мати на увазі щойно запроваджене нормотворцями правило, відповідно до якого будь-яка інформація щодо цін чи тарифів має наводитися виключно у гривнях. Зазначена норма стосується лише реклами, яка розміщується чи розповсюджується на території України.

Відповідні нововведення передбачено до ЗУ "Про рекламу" N 270/96-ВР від 03.07.96 р.

 

 

Закон України "Про внесення зміни до статті 8 Закону України "Про рекламу" щодо встановлення заборони зазначення ціни товарів, робіт та послуг не в грошовій одиниці України" (N 5481-VI від 06.11.2012 р.)

Офіційне опублікування: "Голос України" N 226 від 28.11.2012 р.

Дата набрання чинності: 29.11.2012 р.

ЮРИДИЧНІ ОСОБИ

Уточнено вимоги до написання найменувань юридичних осіб

Мін'юст вніс корективи до написання найменувань громадських об'єднань та організацій роботодавців.

Так, найменування громадського об'єднання, як і сьогодні, складатиметься з двох частин - загальної та власної назв. У загальній назві зазначається організаційно-правова форма громадського об'єднання (наприклад, "громадська організація", "громадська спілка").

Власна назва не повинна бути тотожною власним назвам інших зареєстрованих громадських об'єднань та не може містити слова "державний", "комунальний", а також похідні від них.

Власна назва громадського об'єднання має містити інформацію про статус громадського об'єднання (наприклад, "дитяче", "молодіжне", "всеукраїнське") та може містити інформацію про його вид (наприклад, "екологічне", "правозахисне" тощо).

Також передбачено, що власна назва громадського об'єднання може містити ім'я (псевдонім) фізичної особи за умови попередньої письмової згоди цієї особи або її спадкоємців, засвідченої в установленому законом порядку.

Крім того, документ закріплює право юросіб на використання у своєму найменуванні імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій, якщо вони присвоєні у порядку, встановленому Законом України "Про присвоєння юридичним особам та об'єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій" (N 4865-VI від 24.05.2012 р.), та дозволяє Всеукраїнським об'єднанням організацій роботодавців використовувати у своїй назві слово "Україна" та похідні від цього слова без спеціального дозволу.

------------------------

Наказ Міністерства юстиції України N 1718/5 від 22.11.2012 р.

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 23.11.2012 р. за N 1969/22281 та набирає чинності з дня офіційного опублікування, за винятком деяких положень

 

IT-СФЕРА

 

Все стає на круги своя або Нові погляди податкової на майбутній пільговий режим в ІТ-сфері

 

Хочемо звернути увагу наших читачів на коментований лист податкової. Він стане в пригоді тим, чия робота тісно пов’язана з ІТ-сферою.

Ключові моменти листа:

1) для отримання суб'єктами індустрії програмної продукції права на застосування пільгового режиму оподаткування податком на прибуток ДПС України РЕКОМЕНДУЄ використовувати форму реєстраційної заяви, яка запропонована проектом наказу Мінфіну "Про затвердження Порядку ведення реєстру, форм реєстраційної заяви, заяви про анулювання реєстрації та свідоцтва про реєстрацію суб'єктів індустрії програмної продукції, які застосовують особливості оподаткування". Але хто слідкує за нашими новинами і повідомленнями податкових служб, знає, що інформація схожого змісту була розміщена ще у п’ятницю – 23 листопада цього року (див. www.kyiv.sts.gov.ua/media-ark/news-ark/77058.html).

Разом з тим, не потрібно забувати про абз. 13 пп. 1.6 Закону N 5091-VI, який дозволяє подавати заяву у довільній формі, якщо своєчасно не з’явиться затверджена форма. Тобто те, що й сталося сьогодні. Тому потенційним пільговикам в ІТ-сфері не мають відмовити у прийнятті заяви, якщо вона складена у довільній формі;

Нагадуємо, що для отримання пільгового статусу з наступного року відповідну заяву потрібно подати не пізніше 30 листопада, хоча не виключаємо, що її можуть ще прийняти в понеділок – 3 грудня 2012 р.

2) податкова ненароком обмовилася, що пільговий режим оподаткування в ІТ-сфері передбачає застосування тільки зниженої ставки податку на прибуток підприємств (на період з 01.01.2013 р. до 01.01.2023 р.). З цього робимо висновок, що для користування пільгою з ПДВ, яка звільняє від оподаткування операції з постачання програмної продукції, не потрібно реєструватися суб’єктом індустрії програмної продукції та отримувати відповідне свідоцтво. Треба підкреслити, що це логічний висновок, який ми озвучували з перших днів появи Закону N 5091-VI.

Хоча далеко не так думає ДПС у м. Києві. У листі N 6239/10/06-408 від 02.10.2012 р. вона вказала на діаметрально протилежну позицію податкової. Ось такі вони, листи податкових...

----------------------

Лист Державної податкової служби України N 9429/0/71-12/15-1317 від 21.11.2012 р.

 

РОБОЧИЙ ЧАС

 

Яка максимальна тривалість зміни дозволяється при підсумованому обліку робочого часу?

 

Нагадаємо, що ст. 61 КЗпП дозволяє (за погодженням з профспілкою) запровадження підсумованого обліку робочого часу, при якому тривалість робочого часу за обліковий період не має перевищувати нормальне число робочих годин. Разом з тим, обліковий період установлюється в колективному договорі підприємства і може вимірюватися місяцем, кварталом, півріччям або роком. Щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, встановлена графіком, може коливатися протягом облікового періоду, але загальна сума годин роботи за обліковий період має дорівнювати нормі робочого часу в обліковому періоді.

В багатьох бухгалтерів та кадровиків виникає питання: а якої тривалості може бути зміна у працівника при підсумованому обліку робочого часу? Схоже, що на це питання фахівці Мінпраці відповіли так: "Загального нормативно-правового акта, який би давав право встановлювати тривалість зміни 24 чи 12 годин, на даний час немає". Але при цьому не забули процитувати п. 4 Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу (затверджених наказом Мінпраці N 138 від 19.04.06 р.), який обмежує тривалість робочої зміни дванадцятьма годинами. Але тут хочеться звернути увагу на те, що дані Методрекомендації не проходили державної реєстрації в Мін’юсті. Звідси, згаданий документ носить не більше як рекомендаційний характер.

Наостанок автори листа додають, що режим роботи, тривалість робочого часу (зміни) і часу відпочинку встановлюються роботодавцем у правилах внутрішнього трудового розпорядку або у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, встановлених чинним законодавством та Галузевою угодою.

Тут хочеться продовжити і звернути увагу на ст. 55 КЗпП, за якою тривалість перерви в роботі між змінами має бути не меншою подвійної тривалості часу роботи в попередній зміні (включаючи і час перерви на обід).

Хоча проектом Трудового кодексу цю "прогалину" буде заповнено новою нормою, за якою максимальна тривалість щоденної роботи за підсумованим обліком робочого часу не перевищуватиме 12 годин.

----------------------

Лист Міністерства соціальної політики України N 317/13/116-12 від 29.08.2012 р.

 

ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

 

З’явилися нові Узагальнюючі податкові консультації

 

Ми вже звикли, що головній податковій до вподоби тішити платників податків цілими підбірками Узагальнюючих податкових консультацій. Сьогодні їх з’явилось лише три, тому хочеться навести фразу із багатосерійного фільму – "далі буде" і, можливо, вже завтра...

На офіційному сайті ДПС з’явилися такі документи:

1) Узагальнююча податкова консультація з питань забезпечення єдиного підходу до застосування штрафних санкцій (наказ N 1046 від 22.11.2012 р.). В ній розглянуті наступні питання:

- чи враховуються порушення, вчинені платником податків до набрання чинності ПКУ та виявлені після 1 січня 2011 року, при визначенні повторності та відповідно застосуванні більш жорсткої штрафної санкції (50 відсотків);

- чи передбачена відповідальність за несвоєчасну сплату авансового внеску з єдиного податку ФОП - платником ЄП у 2012 році;

- чи передбачена відповідальність платників податку на прибуток за неподання фінансової звітності, та чи складають контролюючі органи протоколи про адміністративні правопорушення;

- які випадки підпадають під визначення нецільового використання відповідно до вимог статті 209 ПКУ з метою застосування штрафної санкції, визначеної пунктом 123.2 статті 123 ПКУ, та чи можна її застосовувати самостійно;

- чи вважатиметься порушенням цільового використання коштів випадок, коли с/г підприємство задекларувало суму до сплати на спецрахунок у розмірі 2000 гривень, а фактично сплатило 3000 гривень та використало їх за цільовим призначенням;

- с/г підприємство занизило суму ПДВ у декларації з ПДВ (скороченій), яка мала бути перерахована на спецрахунок, задекларувавши до сплати 3000 гривень, а фактично (за результатами документальної перевірки) має сплатити 4000 гривень. Чи вважатиметься цей факт порушенням цільового використання коштів, і якщо так, то які санкції будуть застосовані;

- чи будуть нараховані с/г підприємству, у випадку оплати ним вартості послуг, не пов'язаних із його діяльністю, зі спецрахунку на суму 2000 гривень, штрафні санкції;

- які штрафні санкції передбачені за порушення встановлених законодавством строків зберігання документів з питань обчислення і сплати податків та зборів;

- який порядок застосування пункту 11 підрозділу 10 розділу XX ПКУ;

 

2) Узагальнююча податкова консультація з питань застосування факсиміле при складанні первинних документів, документів бухгалтерської та податкової звітності (наказ N 1047 від 22.11.2012 р.). В ній розглянуті наступні запитання:

- чи мають право платники податків при складенні податкової звітності використовувати факсиміле;

- чи мають право платники податків при оформленні податкової накладної використовувати факсимільне відтворення підпису;

- чи вправі посадові особи органів ДПС використовувати факсиміле в податковому повідомленні-рішенні, податковій вимозі, наказі та направленні на проведення перевірки;

 

3) Узагальнююча податкова консультація щодо плати земельного податку власниками нежитлових приміщень, платниками єдиного податку - фізичними особами-підприємцями (наказ N 1051 від 23.11.2012 р.).

 

ЛІКАРСЬКІ ЗАСОБИ

 

МОЗ визначилось з ліками, що заборонені до рекламування

 

З 13 липня 2012 р. дозволяється рекламувати лише такі лікарські засоби, які відпускаються без рецепта лікаря, та які не внесені до переліку лікарських засобів, заборонених до рекламування (відповідно до змін, передбачених до ЗУ "Про рекламу" N 123/96-ВР від 04.04.96 р.).

Формуванню зазначеного переліку передувало затвердження Критеріїв, що застосовуються при визначенні лікарських засобів, рекламування яких заборонено (затверджені наказом МОЗ N 422 від 06.06.2012 р.). Використання лікарського засобу виключно для лікування дітей віком до 12 років, жінок у період вагітності та годування груддю; лікування хронічного безсоння, діабету, особливо небезпечних інфекційних хвороб, ожиріння (включаючи засоби, що використовуються для зменшення ваги тіла), імпотенції; наявність у ліках наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів тощо є протипоказанням для реклами даних препаратів.

Опираючись на зазначені критерії, МОЗ нарешті розробило вищезгадуваний перелік, включивши до нього 327 найменувань, серед яких безліч достатньо відомих препаратів, що використовуються у педіатричній практиці (Аква-маріс, Анаферон дитячий, Ефералган, Нурофєн для дітей тощо), допомагають подолати безсоння (наприклад, Барбовал), сприяють зменшенню ваги тіла (листя сени, гомеопатичний препарат Вес-норма тощо).

------------------------

Наказ Міністерства охорони здоров’я України "Про затвердження Переліку лікарських засобів, заборонених до рекламування, які відпускаються без рецепта" (N 876 від 06.11.2012 р.)

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.11.2012 р. за N 1948/22260 та набирає чинності з дня офіційного опублікування

 

ЗАХИСТ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ

 

Захист персональних даних: частину змін прийнято ВР

 

20 листопада ВРУ прийняла Законопроект N 10472-1, що вносить численні зміни до Закону про ЗПД (N 2297-VI від 01.06.2010 р.) з урахуванням пропозицій Президента. Нагадаємо, що раніше Президент повернув для повторного розгляду цей урядовий проект із запереченнями щодо необґрунтованого розширення повноважень Державної служби із захисту персональних даних.

Верховна Рада врахувала ці зауваження і викреслила з проекту спірні норми.

Звичайно, це позитивна новина, але в проекті все одно залишалося чимало моментів, які можуть ускладнити життя підприємцям. Про це докладно ми писали в статті "ЗАХИСТ ПЕРСОНАЛЬНИХ ДАНИХ: ДОСКОНАЛІСТЬ НЕ МАЄ МЕЖ...", автор – Ганна Степанець.

Проте нагадаємо, що цей проект передбачає й низку позитивних змін, як то:

- відміна обов’язковості реєстрації баз персональних даних, ведення яких пов'язано із забезпеченням та реалізацією трудових відносин; членів громадських, релігійних організацій, професійних спілок, а також політичних партій;

- можливість не брати згоду на обробку даних з осіб при укладанні та виконанні правочину (рос. – сделки), тобто з контрагентів, а також із засновників, акціонерів тощо;

- відсутність вимоги щодо обов’язкової письмової форми повідомлення особи.

Наразі текст Закону ще офіційно не оприлюднено.

---------------------

Проект Закону України "Про внесення змін до закону України "Про захист персональних даних" (щодо удосконалення правового регулювання у цій сфері)" (N 10472-1 від 28.05.2012 р.)

 

БАНКІВСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

 

Кількість випадків недотримання банками залишків резервів - у окремих рішеннях НБУ

 

НБУ отримав право визначати граничну кількість випадків недотримання банками щоденних залишків обов’язкових резервів на кореспондентському рахунку в окремі дні звітного періоду резервування, шляхом прийняття окремого рішення. При цьому при визначенні кількості допустимих випадків Нацбанк буде враховувати стан грошово-кредитного ринку та прогноз його подальшого розвитку. Відповідні коригування передбачено до Положення про порядок формування обов'язкових резервів для банків України та філій іноземних банків в Україні (затверджено постановою НБУ N 91 від 16.03.2006 р.).

Зауважимо, що в теперішній час гранична кількість таких випадків зафіксована у згаданому Положенні, і становить не більше ніж 10 разів протягом трьох звітних періодів поспіль, але з набранням чинності вищезазначених змін, дана норма буде скасована.

------------------------

Постанова Правління Національного банку України "Про внесення зміни до Положення про порядок формування обов’язкових резервів для банків України та філій іноземних банків в Україні" (N 441 від 22.10.2012 р.)

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 09.11.2012 р. за N 1892/22204 та набирає чинності через 10 днів після її офіційного опублікування

 

КРЕДИТУВАННЯ БАНКІВ

 

Векселі, авальовані КМУ, можуть прийматися у забезпечення кредитів рефінансування

 

З 26 листопада 2012 р. векселі суб’єктів господарювання – резидентів, що авальовані КМУ, можуть прийматися у забезпечення кредитів рефінансування (відповідно до змін, передбачених постановою НБУ N 429 від 17.10.2012 р.). Запроваджена норма одночасно знайде своє відображення і у Технічному порядку проведення НБУ операцій з банками (затверджено постановою N 260 від 30.04.2009 р.). Відповідно до змін, передбачених до останнього, кредит рефінансування шляхом проведення тендерів може бути надано урахованими векселями суб'єктів господарювання - резидентів, що авальовані КМУ в розмірі 95% від балансової вартості врахованих векселів з урахуванням процентів за користування кредитом.

------------------------

Постанова Правління Національного банку України "Про внесення змін до Технічного порядку проведення Національним банком України операцій з банками" (N 487 від 22.11.2012 р.)

Дата набрання чинності: 26.11.2012 р.

 

КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС

 

Апеляцйне оскарження відповідно до нового КПК

 

Провадження за новим Кримінальним процесуальним кодексом в Україні набирають обертів. Однак, зважаючи на безліч процесуальних новел, які містить цей нормативний акт, багато його положень потребують поглибленого вивчення та додаткових роз'яснень. Цьому активно сприяють органи державної влади України, зокрема, суди. Так, з метою забезпечення однакового та правильного застосування норм КПК, Вищий спецсуд України з розгляду цивільних і кримінальних справ нещодавно видав низку листів, в яких надав роз'яснення щодо:

- здійснення підготовчого судового провадження відповідно до КПК (лист N 223-1430/0/4-12 від 03.10.2012 р.);

- оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час досудового розслідування (лист N 1640/0/4-12 від 09.11.2012 р.);

- здійснення кримінального провадження на підставі угод (лист N 223-1679/0/4-12 від 15.11.2012 р.).

У своєму останньому листі (N 10-1717/0/4-12 від 21.11.2012 р.) Вищий спецсуд освітив деякі питання здійснення судового провадження з апеляційного перегляду судових рішень відповідно до нового КПК, зокрема:

- окреслив перелік судових рішень, які підлягають апеляційному оскарженню;

- зупинився на особливостях обчислення строків, відведених на таке оскарження;

- роз'яснив процедуру прийняття апеляційної скарги судом апеляційної інстанції, підготовки справи до апеляційного розгляду та нюанси, що виникають безпосередньо при здійсненні апеляційного розгляду кримінальної справи;

- нагадав про підстави скасування або зміни судового рішення апеляційною інстанцією;

- надав визначення істотним порушенням кримінального процесуального закону та роз'яснив, у чому може полягати неправильне застосування судами законодавства про кримінальну відповідальність, що може бути підставою як для скасування, так і для зміни рішення суду першої інстанції.

----------------------

Лист Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ N 10-1717/0/4-12 від 21.11.2012 р.

 

ЕКСПОРТ БЕНЗОЛУ

 

Експорт бензолу у 2012 році підлягає ліцензуванню

 

Кабмін встановив, що експорт у 2012 році бензолу, крім того, що використовується як паливо (код згідно з УКТЗЕД 2707 10 90 00), підлягає ліцензуванню за погодженням з Мінвуглепромом. Відповідна норма знайде своє відображення у постанові КМУ N 1360 від 26.12.2011 р., що встановлює переліки товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2012 рік.

----------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26 грудня 2011 р. N 1360" (N 1075 від 29.10.2012 р.)

Офіційне опублікування: "Урядовий кур’єр" N 219 від 28.11.2012 р.

Дата набрання чинності: 28.11.2012 р.

 

ВИЗНАЧЕННЯ ТОВАРІВ

 

Нововведення у визначенні товарів для промвиробництва моторного транспорту

 

Суттєво відкориговано перелік документів, що подаються до Мінекономрозвитку з метою визначення товарів, які ввозяться на митну територію України та використовуються вітчизняними підприємствами в промисловому виробництві моторних транспортних засобів. До нього додатково увійшли копії установчих документів, технічних умов, документів, що підтверджують право власності або оренди ним виробничих приміщень і обладнання тощо. Нарешті із переліку була виключена копія ліцензії на провадження діяльності, пов'язаної з виробництвом автомобілів та автобусів. Вимога щодо подання зазначеного документа є неактуальною ще з кінця 2010 р., коли зазначений вид діяльності було виключено із переліку таких, що підлягають ліцензуванню.

Щоквартально інформувати про фактично ввезені за переліком товари та їх цільове використання необхідно буде до 20 числа місяця, що настає за звітним періодом (раніше – до 15 числа місяця, що настає за звітним періодом, та до 1 лютого наступного року). Форму для подання зазначеної інформації має розробити Мінекономрозвитку за погодженням з Держмитслужбою.

-----------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Порядку визначення товарів, що ввозяться на митну територію України для використання у промисловому виробництві моторних транспортних засобів" (N 1071 від 31.10.2012 р.)

Офіційне опублікування: "Урядовий кур’єр" N 218 від 27.11.2012 р.

Дата набрання чинності: 27.11.2012 р.

 

КАЛЕЙДОСКОП ІНШИХ НОВИН

 

ВРУ

 

- внесла зміни до ЗУ "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу" (Закон N 5478-VI від 06.11.2012 р.);

- відкоригувала деякі законодавчі акти у зв’язку з прийняттям ЗУ "Про безоплатну правову допомогу" (Закон N 5477-VI від 06.11.2012 р.);

- перенесла строк набрання чинності новим ЗУ "Про державну службу" з 1 січня 2013 року на 1 січня 2014 року (Закон N 5483-VI від 20.11.2012 р.);

- затвердила Закон "Про всеукраїнський референдум" (N 5475-VI від 06.11.2012 р.);

 

Мінінфраструктури

 

- затвердило зміни до Правил перевезення пасажирів, багажу, вантажобагажу та пошти залізничним транспортом України (наказ N 649 від 02.11.2012 р.);

 

НБУ

 

- роз’яснив деякі питання проведення обов'язкового фінансового моніторингу (лист N 48-106/2714-11225 від 27.11.2012 р.);

 

Адміністрація Держслужби спецзв'язку та захисту інформації України

 

- відкоригувала Положення про державну експертизу в сфері технічного захисту інформації (наказ N 567 від 10.10.2012 р.);

- встановила Технічні вимоги до телекомунікаційних мереж України щодо забезпечення надання телекомунікаційних послуг перенесення абонентського номера та користування персональним номером (наказ N 617 від 01.11.2012 р.);

 

Мінагрополітики, Нацкомфінпослуг

 

- затвердили низку документів щодо здійснення страхування с/г продукції з державною підтримкою (наказ N 660 від 30.10.2012 р.);

 

Мінагрополітики

 

- затвердило форму заявки на укладення форвардного біржового контракту на закупівлю Аграрним фондом зерна на умовах форвардних закупівель (наказ N 645 від 22.10.2012 р.);

- відкоригувало форму форвардного біржового контракту на закупівлю Аграрним фондом зерна (наказ N 646 від 22.10.2012 р.);

 

Мінвуглепром

 

- відкоригував Правила застосування системної протиаварійної автоматики запобігання та ліквідації небезпечного зниження частоти в енергосистемах (наказ N 553 від 31.07.2012 р.);

 

Вищий спецсуд з розгляду цивільних і кримінальних справ

 

- освітив деякі питання застосування розділу XI "Перехідні положення" Кримінального процесуального кодексу України (лист N 1735/0/4-12 від 26.11.2012 р.);

 

ДПСУ

 

- роз’яснила порядок коригування податкового кредиту при переході платника ПДВ на застосування спеціального режиму оподаткування у сфері сільського господарства (листи NN 1089/0/7172/15-3417-02 та 560/0/61-12/15-3415-02 від 20.08.2012 р.);

 

Мінсоцполітики

 

- звертає увагу, що всі записи у трудовій книжці про прийняття на роботу, переведення на іншу постійну роботу або звільнення повинні точно відповідати тексту відповідного наказу (розпорядження) (лист N 311/13/116-12 від 29.08.2012 р.);

 

НКЦПФР

 

- розробила Порядок нагляду за реєстрацією акціонерів, проведенням загальних зборів, голосуванням та підбиттям його підсумків на загальних зборах акціонерних товариств (рішення N 1518 від 25.10.2012 р.);

 

МЗС

 

- звернуло увагу, що 6 грудня 2012 року набирають чинності Конвенція між Урядом України та Урядом Мексиканських Сполучених Штатів про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та майно і Протокол до неї, вчинені 23.01.2012 р. (N 72/14-612/1-3413 від 15.11.2012 р.);

 

Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі

 

- з 29 листопада 2012 р. скасувала дію спеціальних заходів щодо імпорту в Україну сірників незалежно від країни походження та експорту, які застосовувалися шляхом квотування імпорту зазначеного товару (повідомлення від 28.11.2012 р.);

 

Держмитслужба

 

- надала інформацію про відсутність на сьогоднішній момент нормативного врегулювання процедури митного оформлення товарів за дозволами на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінюваних пристроїв, які видаються державним підприємством "Український державний центр радіочастот" (лист N 18/12-15-8074-ЕП від 07.11.2012 р.);

- проінформувала, що при тимчасовому ввезенні на митну територію України марок акцизного податку їх митне оформлення здійснюється з умовним частковим звільненням від оподаткування митними платежами (лист N 27/1-343-ЕП від 22.11.2012 р.).

 

 

 
 


АвторизацияСейчас 3 гостей онлайн

Наш опрос

Ответы на какие вопросы Вам наиболее интересно видеть в программе?