БУМ!

Уважаемые Бухгалтеры!

Рады сообщить Вам, что СЕГОДНЯ на рынке бухгалтеров Украины произошло важное событие, и Вы первые, кому мы это сообщаем

 

Подробнее ...
Продукты компании 1С

Уважаемые пользователи и клиенты нашей компании сообщаем Вам, что программные продукты от компании 1С теперь доступны и Вам.  

Подробнее ...
Новости законодательства 23 тиждень 2012 р.: 11 – 15 червня PDF Печать

 

Партнер компании «Аркада-Гранд»

Новости законодательства подготовлены

аналитиками Компании «Динай»

 

 

АВТОТРАНСПОРТ

Дозволено державну реєстрацію переобладнаних транспортних засобів

Кабінет Міністрів України скасував заборону щодо державної реєстрації (перереєстрації) легкових автомобілів або виготовлених на їх базі автомобілів, що переобладнані шляхом заміни кузова на кузов іншої марки, моделі, серії чи модифікації.

Таке переобладнання може проводитись:

- суб'єктом господарювання, який має нормативно-технічну документацію на відповідний вид переобладнання, узгоджену з МВС та Мінінфраструктури, і свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху (у разі переобладнання 5 і більше транспортних засобів протягом року);

- власником транспортного засобу в індивідуальному порядку.

Після здійснення переобладнання власник або його представник обирає організацію з оцінки відповідності та подає заяву про проведення оцінювання відповідності транспортного засобу, що переобладнаний, вимогам правил, нормативів і стандартів України, а також умовам (вимогам), викладеним у документі про погодження.

За результатами такого оцінювання видається:

- сертифікат відповідності - для переобладнаних автобусів та транспортних засобів, які переобладнані (за винятком транспортних засобів, переобладнаних для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива) суб'єктом господарювання, і свідоцтво про погодження конструкції транспортного засобу щодо забезпечення безпеки дорожнього руху;

- акт технічної експертизи або сертифікат відповідності - для транспортних засобів, що переобладнані в індивідуальному порядку, а також для роботи на газовому моторному паливі та альтернативних видах рідкого і газового палива.

Відповідні зміни та доповнення внесено до урядових постанов "Про затвердження Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів" (N 1388 від 07.09.98 р.) та "Про затвердження Порядку переобладнання транспортних засобів" (N 607 від 21.07.2010 р.).

------------------------

Постанова Кабінету Міністрів України N 471 від 31.05.2012 р.

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

ЄВРО-2012

Парламент заборонив обіг тютюнових виробів у місцях проведення Євро-2012

З метою забезпечення здоров'я уболівальників та спортсменів і створення сприятливої атмосфери для перегляду матчів Євро-2012, Парламент прийняв закон, яким на період проведення чемпіонату заборонив:

- вживання та використання тютюнових виробів;

- реалізацію (продаж) тютюнових виробів, предметів, пов'язаних з їх вживанням;

- будь-яку рекламу тютюнових виробів, рекламу знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються тютюнові вироби;

- проведення заходів з безоплатної роздачі, обміну тютюнових виробів на тютюнові вироби чи будь-які інші товари, роботи, послуги;

- дарування тютюнових виробів у вигляді бонусу за придбання іншого товару або послуги;

- розміщення інформації про виробника тютюнових виробів та/або тютюнові вироби у місцях, де ці вироби реалізуються чи надаються споживачеві, у тому числі на елементах обладнання та/або оформлення місць торгівлі.

Така заборона поширюється на всі без винятку приміщення і відкриті зони всієї території спортивних споруд, де будуть проходити заходи чемпіонату Євро-2012.

------------------------

Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про організацію та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу в Україні" щодо забезпечення здоров'я уболівальників та спортсменів і створення сприятливої атмосфери для перегляду матчів Євро-2012" (N 4819-VI від 22.05.2012 р.)

Офіційне опублікування: "Голос України" N 101 від 02.06.2012 р.

Дата набрання чинності: 03.06.2012 р.

Офіційні рекомендації щодо перенесення робочих днів на час матчів Євро-2012

Кабмін вже оприлюднив свої пропозиції щодо встановлення додаткових вихідних днів на час проведення матчів Євро-2012 у чотирьох містах України.

Але треба враховувати два моменти:

1) це є тільки рекомендацією, остаточне рішення приймає роботодавець;

2) ці додаткові вихідні доведеться відпрацьовувати по суботах (треба сказати, що деякі дати "відпрацювань" відрізняються від тих, що попередньо пролунали у ЗМІ):

у Донецьку:

понеділок 11 червня - у суботу 9 червня;

п’ятницю 15 червня - у суботу 21 липня;

вівторок 19 червня - у суботу 28 липня;

середу 27 червня - у суботу 11 серпня;

у Києві:

понеділок 11 червня - у суботу 9 червня;

п’ятницю 15 червня - у суботу 23 червня;

вівторок 19 червня - у суботу 21 липня;

у Львові та Харкові:

середу 13 червня - у суботу 16 червня.

Відповідні зміни внесено у розпорядження Кабміну "Про перенесення робочих днів у 2012 році" N 1210-р від 28.11.2011 р.

Нагадаємо, що раніше Кабмін вже рекомендував перенести на суботу 7 липня робочий день з 29 червня (п’ятниця) заради створення сприятливих умов для святкування Дня Конституції (28 червня).

-----------------------

Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 листопада 2011 р. N 1210" (N 335-р від 31.05.2012 р.)

Дата набрання чинності: 31.05.2012 р.

 

Система електронних платежів НБУ буде працювати у звичайному режимі

Рекомендації Кабміну щодо встановлення додаткових вихідних в зв’язку з проведенням матчів Євро-2012 (розпорядження КМУ N 335-р від 31.05.2012 р.) з подальшим їх відпрацюванням у вихідні дні для багатьох підприємств так і залишилися документом лише для ознайомлення. Не виключенням став і Національний банк України, який, незважаючи на благі наміри КМУ, все ж таки встановив, що робота системи електронних платежів 11, 13, 15, 19 та 27 червня 2012 р. буде працювати в звичайному режимі.

Нагадаємо, що вихідні з відпрацюванням по суботах запропонували встановити у Києві, Донецьку, Львові та Харкові.

------------------------

Лист Національного банку України "Щодо перенесення робочих днів" (N 25-211/1210-5606 від 06.06.2012 р.)

АПК

Нові умови кредитування для індивідуальних сільських забудовників

Нормотворці закріпили право користування державним пільговим кредитом індивідуальних сільських забудовників за умови їх проживання (або переселення для постійного проживання) у сільській місцевості в межах сіл і селищ, а також за межами сіл і селищ у відокремлених фермерських садибах (раніше пільгами могли скористатися лише забудовники, що проживають на землях сільських населених пунктів або переселяються до сільської місцевості).

Ще однією умовою отримання кредиту є підтвердження забудовниками своєї платоспроможності (раніше передбачалося, що кредит може бути надано, якщо загальні річні видатки забудовника на оплату державного пільгового кредиту з урахуванням процентної ставки перевищують 20% сукупного річного доходу сім'ї). Однак тут залишається незрозумілим, яким чином забудовник має підтвердити свою платоспроможність, та які саме документи і кому він має надати.

Відповідні зміни передбачено до ЗУ "Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві України" (у редакції ЗУ N 2346-XII від 15.05.92 р.).

------------------------

Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про пріоритетність соціального розвитку села та агропромислового комплексу в народному господарстві" щодо надання індивідуальним сільським забудовникам державних пільгових кредитів" (N 4721-VI від 17.05.2012 р.)

Дата набрання чинності: з дня, наступного за днем його опублікування

ДОЗВІЛЬНА СИСТЕМА

Скорочено Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності

Нормотворці передбачили зміни до Переліку документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності (затверджено ЗУ N 3392-VI від 19.05.2011 р.), відповідно до яких із нього виключається ряд позицій, а саме:

- дозвіл на будівництво (реконструкцію) та іншу діяльність на приаеродромній території;

- дозвіл на виконання авіаційних робіт іноземними експлуатантами, а також спільними підприємствами і підприємствами, які повністю належать іноземним інвесторам;

- спеціальний дозвіл на нерегулярні міжнародні польоти.

Оскільки згаданий Перелік є виключним, вимагати від суб'єктів господарювання отримання перелічених документів забороняється.

------------------------

Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" (N 4718-VI від 17.05.2012 р.)

Офіційне опублікування: "Голос України" N 103 від 07.06.2012 р.

Дата набрання чинності: з дня, наступного за днем його опублікування

НОТАРІАТ

Посвідчення нотаріусами договорів із майном можливе лише за наявності оціночної вартості

Починаючи з 5 червня 2012 р. посвідчення нотаріусами договорів продажу (обміну) фізособами об’єктів нерухомості можливе лише за наявності оціночної вартості такого нерухомого майна, яка визначена сертифікованим суб’єктом оціночної діяльності, інформація щодо якого включена до Держреєстру оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності.

Крім цього, посвідчувати договори рухомого майна, у т.ч. транспортних засобів нотаріуси можуть знову ж таки при наявності оціночної вартості такого рухомого майна.

Також Мін'юст передбачив обов'язковість проведення незалежної оцінки майна у випадках застави державного та комунального майна, відчуження державного та комунального майна способами, що не передбачають конкуренцію покупців у процесі продажу, або у разі продажу одному покупцю, визначення збитків або розміру відшкодування, під час вирішення спорів та в інших випадках, визначених законодавством або за згодою сторін.

Відповідні зміни передбачено до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України (затверджено наказом Мін'юсту N 296/5 від 22.02.2012 р.).

------------------------

Наказ Міністерства юстиції України "Про внесення змін до порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України" (N 766/5 від 21.05.2012 р.)

Офіційне опублікування: "Офіційний вісник України" N 40 від 05.06.2012 р.

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28.05.2012 р. за N 840/21152 та набирає чинності 05.06.2012 р.

РЕКЛАМА

Кабмін встановив вимоги до розміщення вивісок та табличок

Типові правила розміщення зовнішньої реклами (затверджено постановою КМУ N 2067 від 29.12.2003 р.) вирішили привести у відповідність до спеціального нормативного акта, що визначає засади рекламної діяльності в Україні, а саме: до Закону України "Про рекламу" (N 1121-IV від 11.07.2003 р.). Ще у 2008 році останній було доповнено нормою (п. 6 ст. 9), відповідно до якої було надано чітке визначення поняття "вивіски чи таблички" - елемент на будинку, будівлі або споруді з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать такій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщений на зовнішній поверхні будинку, будівлі або споруди не вище першого поверху або на поверсі, де розташовується власне чи надане у користування особі приміщення (крім, випадків, коли суб'єкту господарювання належить на праві власності або користування вся будівля або споруда), біля входу у таке приміщення, який не є рекламою. Аналогічним визначенням нарешті буде доповнено і Типові правила розміщення зовнішньої реклами.

Крім цього, зазначений документ буде містити правила щодо розміщення та демонтажу вивісок чи табличок. Так, передбачено, що вивіски чи таблички:

- повинні розміщуватися без втручання у несучі конструкції, легко демонтуватися, щоб не створювати перешкод під час робіт, пов'язаних з експлуатацією та ремонтом будівель і споруд, на яких вони розміщуються;

- не повинні відтворювати зображення дорожніх знаків;

- не повинні розміщуватися на будинках або спорудах - об'єктах незавершеного будівництва;

- площа поверхні не повинна перевищувати 3 м2.

Увага! Вимагати від суб'єктів господарювання будь-яких документів для розміщення вивісок чи табличок заборонено.

Що стосується демонтажу вивісок чи табличок, що розміщені з порушенням вимог, то передбачено, що він здійснюється у разі:

- припинення юрособи або припинення діяльності фізособи - підприємця;

- невідповідності розміщення вивіски чи таблички вимогам щодо її розміщення, наданим у визначенні, та архітектурним вимогам, державним нормам, стандартам і правилам, санітарним нормам;

- порушення благоустрою території.

При цьому, витрати на демонтаж покладаються безпосередньо на тих юросіб чи фізосіб-підприємців, якими вони були встановлені.

------------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до Типових правил розміщення зовнішньої реклами" (N 495 від 23.05.2012 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування

ОЦІНКА ЗЕМЕЛЬ

Встановлено строк оформлення витягу з техдокументації про нормативну грошову оцінку земель

Методику нормативної грошової оцінки земель с/г призначення та населених пунктів (затверджена постановою КМУ N 21 від 23.03.95 р.) доповнено нормою, відповідно до якої дані за результатами проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки оформляються як витяг з техдокументації про нормативну грошову оцінку земель, що видається територіальним органом Держземагентства за місцезнаходженням земельної ділянки у строк, що не перевищує 7 робочих днів з дати надходження відповідної заяви.

Одночасно із вказаним документом змін зазнає і Методика нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель населених пунктів) (затверджена постановою КМУ N 1278 від 23.11.2011 р.). Ця Методика (набере чинності з 01.01.2013 р.) вже містила норму щодо оформлення результатів нормативної грошової оцінки як витягу із технічної документації, однак зараз Кабмін встановив строк оформлення та видачі витягу – протягом 7 робочих днів з дати надходження відповідної заяви.

------------------------

Постанова Кабінету Міністрів України "Про внесення змін до методик, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 23 березня 1995 р. N 213 та від 23 листопада 2011 р. N 1278" (N 492 від 23.05.2012 р.)

Дата набрання чинності: з дня офіційного опублікування, за винятком деяких положень, що наберуть чинності 01.01.2013 р.

ІНДЕКС ІНФЛЯЦІЇ

Індекс інфляції у травні 2012 р.

За даними Державного комітету статистики України, індекс споживчих цін на товари та послуги (індекс інфляції) у травні 2012 року до попереднього місяця становив 99,7%, до грудня попереднього року – 100,4%.

МИТНА ДЕКЛАРАЦІЯ

Особливості застосування митних декларацій з 01.06.2012 р.

Держмитслужба роз’яснила питання, пов'язані із застосуванням з 01.06.2012 р. митних декларацій, звернувши увагу на:

- затвердження Положення про митні декларації, форм митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа та форми митної декларації М-16 (постанова КМУ N 450 від 21.05.2012 р.);

- деякі правила заповнення митних декларацій, які будуть застосовуватися до затвердження Мінфіном відповідного порядку;

- особливості порядку виконання митних формальностей при здійсненні митного оформлення товарів із застосуванням митної декларації на бланку єдиного адміністративного документа до прийняття відповідного наказу Мінфіна;

- використання інформації, що міститься в електронних копіях облікових карток суб'єктів ЗЕД, розміщених в ЄАІС Держмитслужби, до набрання чинності наказом Мінфіну про затвердження порядку обліку осіб, які здійснюють операції з товарами;

- порядок здійснення митного оформлення товарів, транспортних засобів комерційного призначення в будь-якому митному органі, який не передбачає подання листа про погодження підприємством, розміщеним поза зоною діяльності митного органу;

- завершення в порядку та на умовах, які діяли до 01.06.2012, розпочатих та незавершених заходів з митного контролю та виконання митних формальностей;

- особливості застосування способів забезпечення сплати митних платежів.

------------------------

Лист Державної митної служби України (N 11.1/2-12.2/6176-ЕП від 31.05.2012 р.)

І ще про деякі перехідні моменти декларування товарів

У зв’язку з набранням чинності з 01.06.2012 р. новим Митним кодексом України, Держмитслужба звернула увагу на застосування певних митних процедур в перехідний період до затвердження Мінфіном та Держмитслужбою необхідних нормативно-правових актів.

Зокрема, відзначено, що при ввезенні міжнародних поштових відправлень на митну територію України та переміщенні від пункту пропуску до митного органу призначення повідомлення про транзитне переміщення (далі - ПТП) та його електронна копія використовуються відповідно до положень Порядку здійснення контролю за доставкою в митниці призначення переміщуваних через митний кордон України товарів окремих видів (затверджений наказом ДМСУ N 969 від 13.10.2005 р.).

Окрім цього, ПТП мають використовуватися і для внесення відомостей до ЄАІС митних органів про несупроводжуваний багаж або вантажні відправлення громадян.

Також звернено увагу на те, що під час декларування товарів:

- що вивозяться за межі митної території України та товарів, що переміщуються митною територією України транзитом, у графі 50 "Принципал" митної декларації вказуються лише відомості про перевізника;

- у випадках, в яких до 01.06.2012 р. використовувалися типи декларацій ЕК 00 та ІМ 00, до затвердження нових класифікаторів митних режимів для заповнення графи 1 митної декларації слід використовувати коди "ЕК 00" та "ІМ 00", а в першому підрозділі графи 37 необхідно зазначати код відповідного митного режиму "11" або "41";

- відповідно до митного режиму реекспорту продуктів переробки на митній території потрібно застосовувати тип митної декларації "ЕК 11".

------------------------

Лист Державної митної служби України N 11.1/2-12.4/6361-ЕП від 06.06.2012 р.

Зміни у відображенні відомостей у графі 47 митної декларації

Нагадаємо, що відповідно до частини 7 статті 55 МКУ при незгоді декларанта з рішенням митного органу про коригування заявленої митної вартості товарів митний орган випускає товари, які декларуються, у вільний обіг за умови сплати митних платежів згідно з митною вартістю цих товарів, та забезпечення сплати різниці між сумою митних платежів, обчисленою згідно з митною вартістю товарів, визначеною декларантом або уповноваженою ним особою, та сумою митних платежів, обчисленою згідно з митною вартістю товарів, визначеною митним органом, шляхом надання гарантій. У цьому випадку, за роз’ясненнями Держмитслужби, відображення відомостей у графі 47 митної декларації здійснюється наступним чином:

перший рядок – нарахування митних платежів за митною вартістю, заявленою декларантом, – спосіб розрахунку "01";

другий рядок – нарахування митних платежів за митною вартістю, визначеною митним органом, – спосіб розрахунку "51";

третій рядок – різниця між сумою митних платежів, що обчислена згідно з митною вартістю товарів, визначеною декларантом або уповноваженою ним особою, та сумою митних платежів, обчисленою згідно з митною вартістю товарів, визначеною митним органом, – спосіб розрахунку "32".

Держмитслужба також звернула увагу на те, що за умови застосування умовного повного звільнення від оподаткування у разі митного оформлення товарів в режими: переробка на митній території, митний склад, вільна митна зона, безмитна торгівля, знищення і руйнування, відмова на користь держави – слід тимчасово застосовувати у графі 47 код способу розрахунку "30", у тому числі при нарахуванні податку за нульовою ставкою.

Окрім цього, наголошено, що інформація про нарахування акцизного податку, розрахованого за фактично діючою (скоригованою) ставкою акцизного податку в графі 47 відображається одним рядком.

Нагадаємо, що з 01.06.2012 р. застосовується механізм коригування ставок акцизного податку. У зв’язку з цим Держмитслужба відмітила, що середнє значення котирувань одного бареля нафти "Brent (DTD)" та розмір коригуючої суми до ставки акцизного податку подекадно можна подивитись на офіційному сайті Мінвуглепром (www.mpe.kmu.gov.ua ) в розділі "Нафтогазова промисловість" в рубриці "Коригування ставок акцизного податку на нафтопродукти".

------------------------

Лист Державної митної служби України N 15/1-15.1/1013-ЕП від 05.06.2012 р.

ДЕПОЗИТАРІЇ

НКЦПФР розробила Систему довідників та класифікаторів для депозитаріїв

Ставлячи за мету ефективне функціонування інформсистеми НКЦПФР та створення умов для запровадження новітніх підходів до застосування інформтехнологій у діяльності Комісії, було розроблено Систему довідників та класифікаторів НКЦПФР, початок використання якої заплановано на 1 січня 2013 р.

Зазначена Система є обов’язковою до застосування депозитарієм цінних паперів при складанні адмінданих щодо здійснення депозитарної діяльності та подання відповідних документів до НКЦПФР.

------------------------

Рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку "Про затвердження Системи довідників та класифікаторів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку для використання учасниками фондового ринку України" (N 646 від 08.05.2012 р.)

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25.05.2012 р. за N 831/21143 та набирає чинності 01.01.2013 р., але не раніше дня офіційного опублікування

ЗАКОНОПРОЕКТИ

Кабмін ініціює введення податку на майно, яке є предметами розкоші

Розпочнемо з того, що у відповідності до абз. 9 п. 1 розд. XIX ПКУ з 1 липня має запрацювати податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. За ним, об'єктом оподаткування виступає житлова нерухомість. Але урядовці вирішили, що такий механізм оподаткування не усуне соціальну дискримінацію та не забезпечить ефективного перерозподілу багатств в суспільстві. Водночас, на їхню думку, цьому може посприяти введення нового податку - податку на майно, відмінне від земельної ділянки, який по суті має замінити податок на нерухомість. Вже із назви податку стає зрозуміло, що під дію оновленого податку потраплять і об’єкти рухомого майна, які влада віднесла до предметів розкоші.

Автори законопроекту планують, що його буде прийнято ВРУ і підписано до кінця червня (менш як за місяць!). На це красномовно вказує п. 6 розділу І та п. 2 розділу ІІ коментованого законопроекту. За ними, ще на півроку відкладається дата набрання чинності податку на нерухомість, а вже з 01.01.2013 р. його замінить податок на майно.

Не підлягають оподаткуванню (пп. 265.2.2 ПКУ):

а) об’єкти житлової нерухомості, які перебувають у власності держави або територіальних громад (їх спільній власності);

б) об’єкти житлової нерухомості, які розташовані в зонах відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення, визначених законом;

в) об’єкти житлової нерухомості, в яких функціонують дитячі будинки сімейного типу, проживають сім’ї опікунів, піклувальників, які виховують не менше п’яти дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

г) багатоквартирні житлові будинки, які перебувають на балансі юридичних осіб;

ґ) гуртожитки;

д) товари і предмети, визначені у пп. "г" – "и" пп. 265.2.1 ПКУ, які ввозяться на митну територію України у митних режимах транзиту, тимчасового ввезення (вивезення) або режиму митного складу.

Зупинимось ще на порядку обчислення нового податку.

Податок на майно з об’єктів нерухомості, які перебувають у власності юр- та фізосіб, платники податку обчислюють самостійно. Так, фізособи декларуватимуть суму податку в річній декларації про майновий стан і доходи, за формою, яка нам добре знайома. Це потрібно буде зробити до 1 травня. Така ж дата звітування встановлена і для юросіб, ось тільки для них має з’явитися нова форма декларації, розроблена під нові норми.

Що стосується об’єктів рухомого майно, які гордо величаються "предметами розкоші", то у разі їх придбання податок утримуватиметься податковими агентами (простіше кажучи, продавцями, які реалізують товар фізособам. При продажу такого товару юрособі податок не справляється) під час їх продажу. Для них теж має з’явитися нова форма декларації, яку потрібно буде подавати протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного місяця, в якому здійснено продаж відповідних товарів.

Додамо, що, на думку авторів законопроекту, введення нового податку вже у 2013 році наповнить бюджет на 500 млн. грн.

------------------------

Проект Закону України "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування багатства та предметів розкоші" (N 10558 від 05.06.2012 р.)

Дата набрання чинності: з дня, наступного за днем опублікування, крім п. 1, 2, 4, 5 р. І, та п. 1 р. ІІ , які набирають чинності з 01.01.2013 р.

ВР прийнято за основу законопроект про мови!

Верховною Радою України прийнято за основу законопроект про засади державної мовної політики, який був поданий на розгляд депутатами С. Ківаловим та В. Колесніченком ("Партія регіонів").

Законопроектом встановлено, що державною мовою є українська мова, яка обов'язково застосовується на всій території України при здійсненні повноважень органами законодавчої, виконавчої та судової влади, у міжнародних договорах, у навчальному процесі в навчальних закладах в межах і порядку, що визначаються цим Законом. Держава сприяє використанню державної мови в засобах масової інформації, в науці, культурі, в інших сферах суспільного життя.

Але дане положення ні в якій мірі не повинно тлумачитися як заперечення або применшення права на користування регіональними мовами (відповідно до Європейської хартії регіональних мов або мов меншин регіональними мовами або мовами меншин визнаються: російська, білоруська, болгарська, вірменська, гагаузька, ідиш, кримськотатарська, молдавська, німецька, новогрецька, польська, ромська, румунська, словацька, угорська, русинська, караїмська, кримчацька). Законопроект дозволяє використання регіональних мов або мов меншин на рівні з державною мовою у тих самих сферах, де обов'язковим є застосування державної мови.

Так, депутатам дозволено виступати на засіданнях ВР регіональною мовою, тоді як самі засідання ВР, її комітетів і комісій ведуться державною мовою. Що стосується актів вищих органів державної влади, то вони приймаються державною мовою і офіційно публікуються державною, російською та іншими регіональними мовами або мовами меншин.

Регіональні мови також можна використовувати у роботі, діловодстві та документації органів державної влади та органів місцевого самоврядування (відповідно до законопроекту, посадові та службові особи зобов'язані володіти не лише державною мовою, а й регіональною мовою, що поширена на відповідній територіально-адміністративній одиниці). Також регіональну мову дозволяється застосовувати у листуванні цих органів з органами державної влади вищого рівня.

Хочеться виокремити норми, які стосуються мови судочинства в Україні. Законопроектом зазначено, що судочинство в Україні здійснюється державною мовою, та за згодою сторін суди можуть здійснювати провадження регіональною мовою (мовами). Дозволяється подання сторонами до суду письмових процесуальних документів і доказів, викладених регіональною мовою (мовами) з перекладом, у разі необхідності, на державну мову без додаткових витрат для сторін процесу. Слідчі і судові документи складаються лише державною мовою, але при врученні даних документів особам, які беруть участь у справі (обвинуваченому у кримінальній справі), можуть перекладатись їх рідною мовою.

Законопроектом також гарантоване право отримання освіти регіональними мовами, зокрема і вищої освіти. На державні і комунальні навчальні заклади покладено обов'язок створювати окремі класи, групи, в яких навчання ведеться іншою мовою, ніж у навчальному закладі в цілому, за наявності достатньої кількості відповідних заяв про мову навчання від учнів (для неповнолітніх - батьків або осіб, які їх замінюють), студентів. В усіх загальних середніх навчальних закладах забезпечується вивчення державної мови і однієї з регіональних мов або мов меншин. Що стосується тестів для зовнішнього оцінювання якості освіти, то вони укладаються державною мовою, а за бажанням особи, тести надаються у перекладі на регіональну мову або мову меншин (за винятком тесту з української мови і літератури).

Також регіональні мови або мови меншин не зазнаватимуть утисків у сферах науки та культури.

Мовне питання також торкнулось і засобів масової інформації. У законопроекті зазначено, що телерадіоорганізації на власний розсуд ведуть мовлення державною мовою, регіональними мовами або мовами меншин, мовами міжнародного спілкування та іншими мовами. Мова друкованих засобів масової інформації визначається їх засновниками відповідно до установчих документів. Рекламодавці також вправі самі обирати мову для рекламних оголошень, повідомлень та інших форм аудіо- та візуальної продукції.

Лише у Збройних Силах України та інших військових формуваннях, створених відповідно до законодавства України, пануватиме державна мова!

Даний законопроект уже викликав чимало дискусій, тому ініціатори законопроекту запевняють, що будь-які конструктивні пропозиції та зауваження, які стосуються даного законопроекту по суті та не спотворюють його змісту, будуть прийняті та розглянуті.

У разі прийняття Закон набере чинності з дня його опублікування.

------------------------

Проект закону "Про засади державної мовної політики" (N 9073 від 25.08.2011 р.)

Кабмін вніс на розгляд до ВР пакет законопроектів стосовно лікарських засобів

На розгляд до Верховної Ради України направлено ряд законопроектів, поданих Кабінетом Міністрів України, що направлені на регулювання діяльності стосовно виробництва, обігу та реклами лікарських засобів та виробів медичного призначення.

1. Кабмін пропонує встановити певні обмеження для керівників та працівників лікувально-профілактичних і фармацевтичних (аптечних) закладів під час проведення ними професійної діяльності. Дані норми закріплені у законопроекті N 10560 від 05.06.2012 р. та полягають у тому, що керівники та працівники лікувально-профілактичних закладів та аптек не мають права:

- отримувати від виробників та продавців лікарських засобів, виробів медичного призначення та їх представників винагороду в будь-якій формі, зразки лікарських засобів, виробів медичного призначення (за винятком випадків, пов'язаних з проведенням клінічних досліджень лікарських засобів або клінічних випробувань виробів медичного призначення);

- у будь-який спосіб рекламувати лікарські засоби або вироби медичного призначення, в тому числі виписувати лікарські засоби на бланках (рецептурних бланках), що містять інформацію рекламного характеру, а також на яких надруковано найменування лікарських засобів та/або їх виробників;

- приховувати інформацію про наявність лікарських засобів, що мають однакову міжнародну непатентовану назву та аналоги за нижчою ціною.

2. Також подано законопроект N 10561 від 05.06.2012 р., яким пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінально-процесуального кодексу України. Даними змінами посилюється відповідальність за фальсифікацію або обіг фальсифікованих лікарських засобів. Значно збільшується строк позбавлення волі за контрабанду наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів чи прекурсорів або фальсифікованих лікарських засобів (строк позбавлення волі за дане правопорушення збільшується з 3-8 років до 8-10 років з конфіскацією майна, що було предметом контрабанди. При тих самих діях, вчинених повторно або за попередньою змовою групою осіб, строк збільшується з 5-10 років до 10-20 років з конфіскацією майна. При контрабанді в особливо великих розмірах, вчиненій організованою групою, строк збільшується з 8-12 років до 12-15 років з конфіскацією майна).

Також пропонується посилити покарання за виготовлення, придбання, перевезення, пересилання, зберігання з метою збуту фальсифікованих лікарських засобів або збут завідомо фальсифікованих лікарських засобів (тепер строк позбавлення волі становить від 5 до 8 років з конфіскацією майна. За ті ж самі дії, вчинені повторно з обтяжуючими обставинами, дається строк від 8 до 10 років з конфіскацією майна. У разі, коли такі дії спричинили смерть особи або інші тяжкі наслідки чи вчинені в особливо великих розмірах, вони караються позбавленням волі на строк від 10 до 15 років або довічним позбавленням волі з конфіскацією фальсифікованих лікарських засобів, сировини, обладнання для їх виготовлення та майна).

Законопроектом вводиться покарання за умисне порушення встановленого порядку доклінічного вивчення, клінічних випробувань і державної реєстрації лікарських засобів (порушення карається позбавленням волі на строк від 5 до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до від одного до трьох років).

Верховною Радою України на пленарному засіданні 07.06.2012 р. даний законопроект прийнято за основу.

3. Наступним законопроектом (N 10562 від 05.06.2012 р.) пропонується ввести ліцензування діяльності з імпорту лікарських засобів та активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ). Так, передбачено, що ліцензування імпорту лікарських засобів вводиться з 01.03.2013 р., а ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів (АФІ) - з 01.01.2012 р.

4. Кабмін розробив законопроект, що вносить зміни до деяких законів України, які стосуються заборони реклами лікарських засобів, та встановлює певні обмеження у цій сфері (N 10563 від 05.06.2012 р.). Як зазначено в законопроекті, розміщення реклами лікарських засобів дозволяється лише у спеціалізованих виданнях, призначених для медичних установ та лікарів, а також яка розповсюджується на семінарах, конференціях, симпозіумах з медичної тематики.

Поряд з тим, законопроект дозволяє рекламу медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, що в установленому порядку дозволені спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я до застосування в Україні. Така реклама не може містити посилань на терапевтичні ефекти стосовно захворювань, які не піддаються або важко піддаються лікуванню, а також забороняється участь лікарів та інших професійних медичних працівників та осіб, зовнішній вигляд яких імітує зовнішній вигляд лікарів.

Також даним законопроектом забороняється реклама проведення цілительства на масову аудиторію.

Реклама послуг народної медицини (цілительства) та осіб, які їх надають, дозволяється лише за наявності відповідного спеціального дозволу на заняття народною медициною (цілительством), виданого спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я, і повинна містити номер, дату видачі зазначеного дозволу та назву органу, який його видав.

КАЛЕЙДОСКОП ІНШИХ НОВИН

ВРУ

- ратифікувала:

-- Угоду між Кабінетом Міністрів України та Урядом Демократичної Соціалістичної Республіки Шрі-Ланка про повітряне сполучення (Закон N 4705-VI від 16.05.2012 р.);

-- Угоду між Україною та Організацією Об'єднаних Націй про виконання вироків, винесених Міжнародним кримінальним трибуналом для колишньої Югославії (Закон N 4703-VI від 16.05.2012 р.);

-- Угоду між Урядом України та Урядом Японії про співробітництво у сфері поліпшення післяаварійного реагування на надзвичайні ситуації на атомних електростанціях (Закон N 4669-VI від 27.04.2012 р.);

Кабмін

- відкоригував Порядок надання пільг на придбання твердого палива і скрапленого газу за рахунок субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам, та Порядок надання компенсації особам, які мають право на безоплатне отримання вугілля на побутові потреби, але проживають у будинках з центральним опаленням (постанова N 498 від 06.06.2012 р.);

- визначила перелік закладів культури, освітніх та наукових закладів, до яких надсилаються документи та видання у рамках міжнародного обміну, що звільняються від оподаткування митом (постанова N 486 від 23.05.2012 р.);

- затвердила Порядок державного експортного контролю за проведенням переговорів, пов’язаних з укладенням зовнішньоекономічних договорів (контрактів) щодо здійснення експорту товарів. Дія Порядку розповсюджується на експорт товарів військового призначення, подвійного використання та інших товарів, до яких відповідно до законодавства застосовується процедура державного експортного контролю, до іноземних держав, щодо яких встановлено ембарго на експорт (постанова N 500 від 06.06.2012 р.);

ДПСУ

- роз’яснила необхідність застосування мінімальних строків корисного використання основних засобів при виробничому методі нарахування амортизації (лист N 6134/6/15-1415 від 06.04.2012 р.);

- звернула увагу на терміни звітування, якщо працівник під час службового відрядження отримав готівку із застосуванням платіжних карток (лист N 2292/6/23-50.0214 від 06.02.2012 р.);

- пояснила деякі моменти розміщення інформації про заборону куріння. Зокрема, фіскали дійшли висновку, що в кожному кабінеті, в якому заборонено куріння, має розміщуватися табличка з відповідним змістом. До того ж табличка має містити саме той текст, який вказано в законі, а не його варіації чи переклад іншою мовою (лист N 9198/я/01-2118 від 12.03.2012 р.);

- зупинилася на порядку заповнення податкової декларації з ПДВ переробного підприємства (лист N 8200/6/15-3315 від 11.05.2012 р.);

- проконсультувала щодо впливу на неоплачене від’ємне значення з ПДВ (кредиторська заборгованість підприємства) строку позовної давності (лист N 10155/7/15-3417-03 від 06.04.2012 р.);

Держмитслужба

- внесла зміни до Класифікатора місць прибуття (наказ N 296 від 31.05.2012 р.);

- затвердила новий Класифікатор митних органів, їх структурних підрозділів, митних організацій, спеціалізованих навчальних закладів та науково-дослідної установи митної служби України (наказ N 300 від 31.05.2012 р.);

- роз’яснила, що декларацію про валютні цінності, доходи та майно, що належать резиденту України і знаходяться за її межами, слід подавати у наступні строки: за квартал - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу; за рік - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (лист N 18/15-20-3271-ЕП від 22.05.2012 р.);

- оновила структуру митних постів, змінивши їх коди митного органу (наказ N 297 від 31.05.2012 р.);

Вищий господарський суд

- повідомив про зміни, які сталися у земельному законодавстві протягом 2011 року (лист N 01-06/742/2012 від 30.05.2012 р.);

Вищий адміністративний суд

- надав роз'яснення стосовно провадження у справах про адміністративні правопорушення в період проведення Євро-2012 в Україні (лист N 1352/12/13-12 від 28.05.2012 р.);

Вищий спецсуд з розгляду цивільних і кримінальних справ

- роз'яснив нюанси розгляду справ про визнання недійсними (розірвання) договорів по адмініструванню фінансових активів для придбання товарів у групах (лист N 10-729/0/4-12 від 28.05.2012 р.).

АНОНС ПОДІЙ НАСТУПНОГО ТИЖНЯ

Що нам принесе наступний тиждень

1. Новий тиждень, як і декілька наступних, пройдуть під знаком "футбол, футбол і ще раз футбол". Для нашої збірної турнір розпочнеться в понеділок 11 червня – в першому матчі українці зустрінуться зі шведами (Київ, 21:45). В той же день пройде матч між збірними Франції та Англії (Донецьк, 19:00).

Львів та Харків прийматимуть гостей 13 та 17 червня, Київ і Донецьк – 15 червня. До речі, у Донецьку пройде другий матч нашої збірної, на цей раз суперниками будуть французи (21:45).

Побажаємо нашим футболістам перемоги, а нам всім – справжнього футбольного свята!

2. Якщо повернутися від теми футбольної до наших буденних справ, то на законодавчому полі теж зараз відбувається важлива подія. Мова йде про чергові масштабні зміни до Податкового кодексу, викладені у законопроекті N 9661-д від 17.02.2012 р. Автором цього проекту є депутати Хомутиннік та Царьов. 24 травня закон було прийнято у другому читанні, 7 червня в нього ще вносилися редакційні уточнення, тепер він має бути переданий на підпис Президенту. За обсягом змін цей проект приблизно нагадує минулорічний закон N 3609. Так само зачіпаються всі розділи ПКУ, так само нові корективи здебільше позитивні для платників податків, але їх настільки багато, що на вивчення піде чимало часу.

Саме тому ми вирішили зробити проект N 9661-д основною темою нашого оглядового СЕМІНАРУ, який пройде в Києві 26 червня (вівторок). Запрошуємо усіх приєднатися, і разом ми обов’язково подолаємо всі нововведення!

3. Бухгалтери наступного тижня мають тримати на контролі тільки одну дату – 15 червня (п’ятниця). В цей день закінчується строк сплати збору за здійснення діяльності у сфері розваг (з придбанням торгового патенту) за III квартал та збору за провадження торговельної діяльності (крім торговельної діяльності з придбанням короткотермінового торгового патенту), діяльності з надання платних послуг, здійснення торгівлі валютними цінностями (з придбанням торгового патенту) за липень 2012 року.

Крім того, в цей день буде остання можливість подати заяву щодо переходу на спрощену систему оподаткування з IІI кварталу 2012 року та розрахунок доходу за попередній календарний рік, а також звіт про використання РРО та РК та довідки про використані РК.

4. Наступного тижня буде одразу два свята з "медичним присмаком":

- 14 червня – Всесвітній день донора;

- 17 червня – День медичного працівника.

Бажаємо всім переможного тижня!

 

 

Відтворення матеріалу у будь-якій формі повністю або частково можливо лише з письмового дозволу Компанії "Дінай"

 
 


АвторизацияСейчас 2 гостей онлайн

Наш опрос

Ответы на какие вопросы Вам наиболее интересно видеть в программе?